وکیل کلاهبرداری سعادت آباد

وکیل کلاهبرداری سعادت آباد

در این زمینه نیازمند مشاوره هستید؟

نام و شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند:

نام شما

شماره تماس شما

با ما ، از آنچه که فکر میکنید به شما نزدیکتر است

در این مقاله شما را با موضوع وکیل کلاهبرداری سعادت آباد آشنا کنیم.

این روز ها واژه کلاهبرداری در کوچه و خیابان به گوش شما می رسد. جرم کلاهبرداری از جرایمی است که متاسفانه در جامعه رواج پیدا کرده و از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد. به همین دلیل باید برای پرونده های کلاهبرداری، یک وکیل متخصص و کار بلد در همین زمینه انتخاب شود.

وکیل کلاهبرداری سعادت آباد
وکیل کلاهبرداری سعادت آباد

در ادامه با پاسخ به چند سوال اساسی موضوع وکیل کلاهبرداری را به شما معرفی خواهیم کرد.

کلاهبرداری به چه معناست؟

انواع کلاهبرداری کدام ها هستند؟

چه اعمالی مصداق جرم کلاهبرداری هستند؟

وکیل کلاهبرداری به چه کسی گفته می شود؟

 

کلاهبرداری به چه معناست؟

واژه کلاهبردار به معنای حقه باز می باشد. کلاهبرداری عبارت است از بردن مال و وجه افراد با استفاده از وسایل متقلبانه یا روش های فریب دهنده.

در قانون به کسی کلاهبردار گفته می شود که مردم را با کارخانه یا شرکت یا موسسه و … که وجود خارجی ندارند فریب دهد، یا به آنها وعده های بعید و غیر واقعی دهد، یا از اسم و رسم افراد دیگر برای فریب مردم استفاده کند و از آنها اخاذی کند، یا از مسائل و حوادثی که غیر واقعی هستند بترساند و یا از موارد بسیار دیگری از این قبیل استفاده کند و با این روش ها وجه و مال افراد را ببرد.

انواع کلاهبرداری کدام ها هستند؟

کلاهبرداری از طریق جعل آدرس سایت (فیشینگ):

در این نوع کلاهبرداری، کلاهبرداران یک سایت طراحی می کنند که هم آدرس و هم ظاهر آن کاملا مشابه یکی از سایت های معروف است. مثلا یک سایت مشابه یکی از سایت های خرید اینترنتی طراحی می کنند. شما به آن سایت وارد می شوید و در صفحه ای مشابه صفحه خرید در سایت اصلی، تمام اطلاعات حساب و کارت بانکی خود را وارد می کنید. به این ترتیب اطلاعات حساب شما در اختیار کلاهبرداران قرار می گیرد.

کلاهبرداری از طریق جعل آدرس سایت (فیشینگ):
کلاهبرداری از طریق جعل آدرس سایت (فیشینگ):

کلاهبرداری از طریق ارسال پیامک به تلفن همراه شما:

در موارد بسیاری مشاهده شده که افراد پیامکی دریافت می کنند که در آن گفته شده شما در فلان مسابقه برنده شده اید و از آن ها می خواهند که برای دریافت جایزه  تماس بگیرند. پس از تماس گرفتن از آن ها می خواهند که اسم و مشخصات خود را بیان کنند و همچنین اطلاعات کارت بانکی برای دریافت جایزه از آنها گرفته می شود.

کلاهبرداری از طریق ارسال پیامک به تلفن همراه شما:
کلاهبرداری از طریق ارسال پیامک به تلفن همراه شما:

کلاهبرداری از طریق قرعه کشی جعلی:

در این کلاهبرداری از شما خواسته می شود برای شرکت در قرعه کشی یک شرکت که وجود خارجی ندارد یا جعلی است، مقداری پول واریز کنید و معمولا جوایز بسیار هنگفت و وسوسه برانگیزی برای آن در نظر می گیرند. حتی در بعضی موارد به شما گفته می شود که برنده مسابقه هستید و باید مبلغی را برای پرداخت هزینه پستی پرداخت کنید.

جعل اسناد خانه های بدون مالک: برخی شیادان در کمین خانه هایی هستند که به اصطلاح متروک مانده و خبری از صاحبان شان نیست. آنها با جعل سند این خانه ها را به افرادی که خواهان خرید هستند با قیمت هایی معمولا ارزان تر از بازار می فروشند.

شرکت های هرمی:

در این شرکت ها شما را مجاب می کنند بدون اینکه چیزی خرید و فروش کنید در یک شرکت که ممکن است وجود فیزیکی هم نداشته باشد سرمایه گذاری کنید و شما را تشویق می کنند برای رسیدن به سود بیشتر، دیگران را هم به عنوان زیر مجموعه خود به این شرکت معرفی کنید.

متاسفانه این روش در سراسر دنیا ازجمله ایران رواج پیدا کرده است. افرادی که در پایین هرم قرار دارند ضربه های بسیار بدی می خورند. پلیس ایران قوانینی برای برخورد با این جرم وضع کرده است و با این مجرمان به شدت برخورد می کند.

چه اعمالی مصداق جرم کلاهبرداری هستند؟

 1. چندین نفر برای این که مال شخص دیگری را ببرند با هم دست به یکی می کنند.
 2. کسی که اموال دیگران را به عنوان مال خود معرفی کرده و به نوعی از اموال دیگران سوء استفاده می کند.
 3. کسی که به عنوان امین یک ملک انتخاب شده اما تقاضای ثبت مالکیت آن ملک را دارد.
 4. کسی که برای خود اسم جعلی انتخاب می کند یا از اسم و عنوان افراد دیگر استفاده می کند. که در اکثر مواقع، به خصوص در کلاهبرداری های اینترنتی، از اسم و عنوان افراد مشهور سوء استفاده می شود.
 5. کسی که مال دیگران را با اشخاص دیگر معامله می کند.

 6. کسی که در معامله مال دیگران را دریافت می کند و از این موضوع که مال دریافتی مربوط به فرد دیگری است نه شخص معامله کننده، اطلاع دارد.
 7. کسی که حق شخص دیگری را خورده و به هر طریقی سعی دارد حق آن شخص را پس ندهد یا طوری وانمود می کند که اصلا چنین حقی وجود نداشته است.
 8. کسانی که موسس یک شرکت یا کارخانه هستند و پس از رونق گرفتن ان شرکت یا کارخانه، با هم تبانی کرده و تمام سهم شرکای خود را پرداخت نمی کنند.
 9. کسانی که در سهام یک شرکت سهیم هستند و سهم خود را با روش های متقلبانه ای افزایش می دهند.
 10. کسی که قرار بوده وارث یک ملک باشد و با وجود اینکه می داند مورث آن را به شخص دیگری انتقال داده یا از وی سلب مالکیت شده، باز هم اقدام به ثبت مالکیت ان ملک می نماید.
 11. اشخاصی که ارز دولتی را به صورت غیر قانونی و مصارفی غیر از خرید کالا مصرف می کنند.
 12. کسانی که ارز دولتی را در بازار ازاد به فروش می رسانند.
 13. کسانی که عنوان نمایندگی بیمه را جعل می کنند.
 14. کسی که از یک شخص طلب دارد اما فرد دیگری آن را پرداخت می نماید و بعد ها مجددا فرد مدیون بدهی خود را پرداخت می کند و طلبکار وانمود می کند که طلبی دریافت نکرده است.

وکیل کلاهبرداری به چه کسی گفته می شود؟

وکیل کلاهبرداری به کسی گفته می شود که به طور کامل به مصادیق کلاهبرداری و قوانین مدنی و کیفری برخورد با کلاهبردار تسلط داشته باشد. یک وکیل کلاهبرداری خوب باید توانایی اثبات جرم را داشته باشد.

بهتر است همین که متوجه وقوع جرم کلاهبرداری شدید با یک وکیل کلاهبرداری کاربلد مشورت کنید و بعد از آن با کمک وکیل خود به دادگاه های مربوطه شکایت نمایید.

امیدوارم مطالعه مطالب فوق برای شما مفید و کارآمد باشد.

ما در اینستاگرام

مشاوره رایگان حقوقی

 • 09121304085
 • Afshinzima32501@gmail.com
 • فرشته،خیابان خیام،نبش قرنی،، خیابان سپهبد قرنی
 • روش های همکاری با ما
 • قوانین و مقررات
 • پرونده های جنجالی

گروه وکلای راهیان عدالت آماده ارایه انواع خدمات مشاوره و قبول وکالت در تمامی حوزه ها می باشد. 

ما با سابقه درخشان در این حوزه فعالیت میکنیم و معتقدیم حق گرفتنیست!

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید