وکیل کلاهبرداری فرشته

وکیل کلاهبرداری فرشته

در این زمینه نیازمند مشاوره هستید؟

نام و شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند:

نام شما

شماره تماس شما

با ما ، از آنچه که فکر میکنید به شما نزدیکتر است

در این مقاله به بررسی موضوع وکیل کلاهبرداری فرشته می پردازیم.

هر کسی که از طریق فریب مردم و دادن وعده های پوچ و خیالی، آنها را به امری که واقعی نیست امیدوار کند و از آنها پول یا مالی دریافت کند، اصطلاحا کلاهبردار نامیده می شود. برای رسیدگی به جرایم کلاهبرداری باید به یک وکیل کلاهبرداری خوب مراجعه کنید که به قوانین مربوط به کلاهبرداری تسلط کافی داشته باشد.

وکیل کلاهبرداری فرشته
وکیل کلاهبرداری فرشته

در این مقاله سعی داریم که به سوالات زیر پاسخ دهیم.

 1. جرم کلاهبرداری به چه معناست؟
 2. به چه وکیلی، وکیل کلاهبرداری گفته میشود؟
 3. معیار های انتخاب یک وکیل کلاهبرداری خوب کدامند؟
 4. آیا وکیل کلاهبرداری می تواند نتیجه پرونده را در مراجع قضایی تضمین کند؟
 5. آیا مشروط نمودن دریافت حق الوکاله در صورت به دست آوردن نتیجه در پرونده کلاهبرداری، جرم یا تخلف است؟
 6. یک وکیل کلاهبرداری چه وظایفی دارد؟

 

جرم کلاهبرداری به چه معناست؟

برای انجام جرم کلاهبرداری، فرد از یک روش یا وسیله ی متقلبانه برای فریب دادن افراد استفاده می کند. به عبارتی کلاهبردار یک مانور متقلبانه را به اجرا می گذارد. در حقیقت کلاهبرداری به بردن یا گرفتن مال کسی از روش های متقلبانه گفته می شود. به کار گرفتن مانور های متقلبانه باعث می شوند که تشخیص جرم کلاهبرداری سخت شود.

برخی از مردم فکر می کنند که اگر فردی با دادن یک وعده الکی یا گفتن یک دروغ ساده، بتواند مال آنها را ببرد حتما کلاهبردار به حساب می آید. در حالی که دروغ گفتن یک مانور متقلبانه نیست.

جرم کلاهبرداری از دسته ی جرم های مقید است که شرط لازم برای تحقق یافتن آن « بردن مال دیگری» می باشد. حال آنکه بردن مال دیگری هم نیازمند تحقق یافتن دو مورد است:

 1. وارد شدن ضرر مالی به فرد قربانی
 2. سود بردن مالی کلاهبردار

جرم کلاهبرداری بسیار متنوع است و در شکل های مختلفی انجام می پذیرد ولی بیشترین آمار کلاهبرداری مربوط به معاملات می باشد.

به چه وکیلی، وکیل کلاهبرداری گفته میشود؟

از شاخه های بسیار مهم در امر وکالت، وکیل کلاهبرداری می باشد. یکی از جرائمی که در ایران بسیار رخ می دهد کلاهبرداری است. با توجه به ازدیاد پرونده های کلاهبرداری در سال های اخیر دستگاه قضایی ایران با به کار گیری سیاست جرم زدائی، سعی در تغییر ماهیت پرونده های کیفری کلاهبرداری به سمت پرونده ها حقوقی دارد.

یک وکیل خبره در زمینه ی کلاهبرداری، باید تسلط کافی به قوانین و مقررات در این زمینه را داشته باشد و همین طور قدرت کافی برای ثابت کردن سو نیت مجرمانه را در خود ببیند. پرونده های کلاهبرداری از پرونده های بسیار مهم به شمار می آیند. کلاهبرداران علاوه بر اینکه موجب ایجاد ضرر های مالی می شوند به دلیل استفاده از روش های متقلبانه ای که به کار می گیرند، تاثیرات روانی بدی نیز بر قربانی به جا می گذارند.

وکیل کلاهبرداری باید با شکافتن تمامی جوانب پرونده، عمل مجرمانه و متقلبانه ی مجرم را به قاضی ثابت نماید، معمولا قضات اصرار به رد دعواهای کلاهبرداری دارند.

به چه وکیلی، وکیل کلاهبرداری گفته میشود؟
به چه وکیلی، وکیل کلاهبرداری گفته میشود؟

معیار های انتخاب یک وکیل کلاهبرداری خوب کدامند؟

پیشنهاد ما به جهت انتخاب یک وکیل کلاهبرداری خوب از این سو می باشد که در قوانین وضع شده در ایران، جرایم بسیار زیادی وجود دارند که کلاهبرداری محسوب می شوند. بهترین مثال در زمینه جرایم کلاهبرداری فروش مال غیر می باشد. یک وکیل کلاهبرداری خبره باید به تمام قوانین اصلی و خرده قانون ها مسلط باشد.

با توجه به مطالب گفته شده متوجه شدید که واگذار کردن یک پرونده ی کلاهبرداری به وکیلی که سابقه کافی در این زمینه را نداشته باشد، باعث ضایع شدن حق شما و همچنین بروز مشکلات بیشتر برای شما می شود. بیشتر جرایم کلاهبرداری که امروزه مشاهده می شود، جرایمی هستند که در فضای مجازی و اینترنت به وقوع می پیوندند. این نوع از جرایم به اسم جرایم رایانه ای شناخته می شوند.

آیا وکیل کلاهبرداری می تواند نتیجه پرونده را در مراجع قضایی تضمین کند؟

در پاسخ به این سوال باید به طور قطع بگوییم که جواب منفی است. نتیجه ی یک پرونده کلاهبرداری یا هر پرونده ی دیگری که به وکیل پایه یک دادگستری سپرده می شود به نظر و رای دادگاه بستگی دارد. اگر شخصی در کار دادگاه یا وکیل دخالت نماید مرتکب جرم شده است.

در نتیجه تصمیم گیرنده ی نهایی در خصوص هر پرونده ای قاضی می باشد. وکیل می تواند تضمین دهد که پرونده را از راه های قانونی به درستی پیگیری می کند که اصولا این مورد یکی از وظایف اصلی وکیل در رابطه با هر پرونده ای می باشد. ولی امکان تضمین رای پرونده از نظر قانونی وجود ندارد.

آیا وکیل کلاهبرداری می تواند نتیجه پرونده را در مراجع قضایی تضمین کند؟
آیا وکیل کلاهبرداری می تواند نتیجه پرونده را در مراجع قضایی تضمین کند؟

آیا مشروط نمودن دریافت حق الوکاله در صورت به دست آوردن نتیجه در پرونده کلاهبرداری جرم یا تخلف است؟

در مواردی دیده شده است که طبق قرار دادی که بین موکل و وکیل بسته شده است، شرایطی گذاشته می شود که بر اساس آن اگر رای به نفع موکل صادر گردد، حق وکالت وکیل پرداخت شود و اگر رای به ضرر موکل باشد حقی به وکیل تعلق نگیرد. این جریان از نظر قانونی مشکلی ندارد اما اگر وکیل با محکوم به صحبت کرده و در اموال سرقتی شریک شود مرتکب جرم می شود.

در بعضی از پرونده ها که پرداخت حق الوکاله به صورت اقساطی پرداخت می شود، ممکن است که دو طرف توافق کنند که اگر نتیجه بر علیه موکل باشد باقی اقساط به عنوان حق الوکاله پرداخت نگردد. به نظر می رسد که این شرایط منصفانه تر است.

یک وکیل کلاهبرداری چه وظایفی دارد؟

 1. یک وکیل کلاهبرداری باید در ابتدای کار به بررسی و ارزیابی کامل پرونده بپردازد و همین طور تمام دلایل و اسناد و مدارکی که به وی ارائه می شود را از نظر کیفی بررسی نماید.
 2. طرح دعوی در زمینه کلاهبرداری به دادگاه و پیگیری تمامی مراحل از دادسرا تا اجرای احکام از وظایف وکیل می باشد.
 3. دادن آموزش های لازم به سازمان ها، ارگان ها و شرکت های مختلف برای پیشگیری از وقوع جرایم کلاهبرداری و همچنین جرایم رایانه ای از وظایف وکیل کلاهبرداری است.
 4. دادن مشاوره های فنی و تخصصی به افراد مختلف و همچنین همکاری و کمک به وکلای تازه کار در مورد پرونده های کلاهبرداری از دیگر وظایف یک وکیل کلاهبرداری به شمار می آید.

ما در اینستاگرام

مشاوره رایگان حقوقی

 • 09121304085
 • Afshinzima32501@gmail.com
 • فرشته،خیابان خیام،نبش قرنی،، خیابان سپهبد قرنی
 • روش های همکاری با ما
 • قوانین و مقررات
 • پرونده های جنجالی

گروه وکلای راهیان عدالت آماده ارایه انواع خدمات مشاوره و قبول وکالت در تمامی حوزه ها می باشد. 

ما با سابقه درخشان در این حوزه فعالیت میکنیم و معتقدیم حق گرفتنیست!

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید