وکیل کلاهبرداری قیطریه

وکیل کلاهبرداری قیطریه

در این زمینه نیازمند مشاوره هستید؟

نام و شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند:

نام شما

شماره تماس شما

با ما ، از آنچه که فکر میکنید به شما نزدیکتر است

موضوع بررسی شده در این مقاله وکیل کلاهبرداری قیطریه می باشد. در این مقاله با ویژگی های یک وکیل کلاهبرداری آشنا خواهیم شد. جهت انتخاب یک وکیل کلاهبرداری معیاری هایی وجود دارد که می بایست به آنها توجه نمود.

وکیل کلاهبرداری قیطریه
وکیل کلاهبرداری قیطریه

از مهمترین آنها تخصص و تجربه وکیل می باشد که در راستای دفاع بتواند جرم را ثابت کرده و اقدامات لازم را انجام دهد. در پایان مقاله توانایی پاسخ دهی به سوالات زیر را دارید:

  • کلاهبردار به چه شخصی اطلاق می شود؟
  • چه جرایمی به عنوان کلاهبرداری شناخته می شود؟
  • وکیل کلاهبرداری به چه شخصی اطلاق می شود؟
  • یک وکیل پرونده های کلاهبردای چه معیارهایی را باید داشته باشد؟

 

کلاهبردار به چه شخصی اطلاق می شود؟

کلاهبردار با فریب دادن قربانی خود مال وی را تصاحب می کند و در جهت این کار از دسیسه ها و حیله هایی بهره می گیرد. در انجام این عمل فرد مالباخته با رضایت خود مالش را در اختیار کلاهبردار قرار می دهد. شخص کلاهبر با صحنه سازی و به کاری گیری حیله های فریب کارانه موجبات گمراهی فرد را محیا می کند.

مردم عموماً این تصور را دارند شخصی که با یک دروغ ، مال آنها را تصاحب می کند ، کلاهبردار است در حالی که صرفاً یک دروغ نمی تواند دلیلی بر کلاهبرداری اطلاق شود . شخصی که از او کلاهبرداری شده است باید با رضایت و در نتیجه فریبکاری مالش را در اختیار کلاهبردار قرار داده باشد.

چه جرایمی به عنوان کلاهبرداری شناخته می شود؟

جرم کلاهبرداری تعریف مشخص و دقیقی در قانون ندارد. مجازات برای کسانی که رشوه، اختلاس و کلاهبرداری مرتکب شده اند طبق مصوب ۱۳۶۷ در ماده یک قانون تشدید و دو تبصره آن ، آورده شده است و در خصوص جرم کلاهبرداری به مواردی اشاره شده است. طبق ماده یک قانون تشدید، کلاهبرداری به انتقال غیر با بهره گیری از ابزارهای متقلبانه که مسئولیتی را در پی دارد، اطلاق می شود.

معمولاً جرم کلاهبرداری هنگامی رخ می دهد که شخص مجرم با تقلب و دسیسه موجبات فریب صاحب مال را فراهم می کند و مال وی را تصاحب می کند. وکیل کلاهبرداری با دانش و آگاهی و تسلط بر قانون حقوقی و مدنی سه مورد را باید در مورد جرم انجام شده، اثبات کند؛ بهره گیری از وسایل متقلبانه برای فریب داده صاحب مال، فریب صاحب مال، انتقال غیر که به صاحب مال تعلق داشته است. مشارکت در جرم کلاهبرداری نیز جرم محسوب شده و مجازات دارد.

در صورتی که اشخاصی به منزله شخص ثالث در دعوا وجود داشته باشند و معترض به حکم مجرم باشند یا خودشان به صورت مستقیم اقامه دعوی کنند، اگر به جهت همکاری و تبانی با مجرم و یا ضایع کردن حق طرف دیگر دعوا باشد، به مثابه مشارکت در جرم کلاهبرداری در نظر گرفته شده و کلاهبردار محسوب می شود.

از این رو، مشارکت در کلاهبرداری، موجب کلاهبردار شناخته شدن فرد می شود و اتهام شخص، معاونت در کلاهبرداری می باشد که مطابق قانون مجازاتی برابر با مجازات کلاهبردار برایش در نظر گرفته می شود.

 

وکیل کلاهبرداری به چه شخصی اطلاق می شود؟

یک وکیل کلاهبرداری شخصی است که در زمینه جرم های کلاهبرداری وکالت را برعهده دارد، توانایی اثبات ادعای موکل را باید داشته باشد و به قوانین مدنی و حقوقی تسلط کامل داشته باشد. طبیعی است که وکیل کلاهبرداری باید از فن بیان عالی برخوردار باشد.

در بعضی مواقع فرد کلاهبردار با انتقال مال غیر به شخص دیگری و یا فروختن مال غیر به شخص دیگر تحت عنوان مال خود با بهره گیری از حیله و فریب اقدام می نماید. در برخورد با چنین مواردی وظیفه وکیل کلاهبرداری ؛ اثبات مالکیت صاحب مال، تهیه سنک و مدارک مبنی بر متضرر شدن مالباخته و اثبات فروش مال غیر توسط کلاهبردار ، می باشد. یک وکیل کلاهبرداری مجرب و کاربلد باید در راستای اثبات موارد گفته شده کوشش کند.

جرم کلاهبرداری به شیوه های مختلف وجود داشته برخی از آنها کلاهبرداری ساده، سازمان یافته، اینترنتی و ازدواج و کارمندان دولت می باشد ، که همه آنها از مصادیق جرم کلاهبرداری می باشند.

وکیل کلاهبرداری به چه شخصی اطلاق می شود؟
وکیل کلاهبرداری به چه شخصی اطلاق می شود؟

یک وکیل پرونده های کلاهبردای چه معیارهایی را باید داشته باشد؟

میزان توانایی وکیل در اثبات جرم با استفاده از دانش خود و تسلط کامل بر قوانین مدنی و حقوقی از امتیازات یک وکیل کلاهبرداری محسوب می شود. در صورتی که جرم کلاهبرداری روی دهد وکیل کلاهبرداری می بایست توانایی اثبات جرم، انتقال مال غیر، معامله معارض یا فروش مال غیر را داشته باشد. انجام این کار با طی شدن مراحل زیر امکان پذیر می باشد:

کلاهبردار می بایست اعتراف کند. از اسناد و مدارک موجود بهره گیری شود. به نشانه های وقوع جرم که با استناد به قوانین حقوقی و مدنی بدست می آید، استناد شود. تحقیقات محلی صورت گیرد. در نهایت با تصمیم و دانش قاضی پرونده ، رای اعلام شود.

یک وکیل پرونده های کلاهبردای چه معیارهایی را باید داشته باشد؟
یک وکیل پرونده های کلاهبردای چه معیارهایی را باید داشته باشد؟

با مشورت گرفتن از یک وکیل کلاهبرداری در ابتدای وقوع جرم و بهره گیری از دانش و راهنمایی های وی می تواند زمان اثبات وقوع جرم را کوتاه تر کند و با بهره گیری از قانون، اسناد محکم برای اثبات جرم فراهم شود.

بدین ترتیب بعد از اعلام رای قاضی امور مربوط به توقیف اموال کلاهبردار و یا بازگرداندن اموال مالباخته طی روند سریعتری صورت می گیرد. لذا از همان ابتدا، با یک وکیل کلاهبرداری مجرب مشورت کنید.

مجازات کلاهبرداری طبق قانون، بین یک الی هفت سال زندان می باشد ضمن اینکه جزای نقدی مالی که تصاحب شده نیز باید پرداخت گردد. این مجازات درنظرگرفته شده به علاوه بازگرداندن مال به صاحبش می باشد.

یک وکیل کلاهبرداری کاربلد و مجرب می بایست از جرایم مشمول این جرم آگاه باشد که شامل فروش مال غیر، تبانی برای انتقال مال غیر، معاونت در جرم کلاهبرداری، انحصار وراثت، جعل اسناد، ثبت ملک، تقسیم منافع سازمان، معامله معارض، فروش ارز دولتی و … می باشد.

لذا باید دانش کافی جهت اثبات این جرایم را دارا باشد. یک وکیل کلاهبرداری مجرب باید در پرونده های کلاهبرداری به راحتی از قوانین استفاده کند و برآنها اشراف کامل داشته باشد برای نمونه جرم فروش مال غیر را درنظر بگیرید؛ این جرم که زیر مجموعه ای از پرونده های کلاهبرداری است، خود شامل ده ها ماده و قوانین مختلف در کتاب قانون اساسی کشور می باشد پس میزان تسلط وکیل به قانون امری بدیهی می باشد.

ما در اینستاگرام

مشاوره رایگان حقوقی

  • 09121304085
  • Afshinzima32501@gmail.com
  • فرشته،خیابان خیام،نبش قرنی،، خیابان سپهبد قرنی
  • روش های همکاری با ما
  • قوانین و مقررات
  • پرونده های جنجالی

گروه وکلای راهیان عدالت آماده ارایه انواع خدمات مشاوره و قبول وکالت در تمامی حوزه ها می باشد. 

ما با سابقه درخشان در این حوزه فعالیت میکنیم و معتقدیم حق گرفتنیست!

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید