وام با سند ملکی شمال تهران

باید توجه داشته باشید سند ملکی که قرار است به بانک مورد نظر خود ارائه دهید باید شش دانگ ، با ارزش و معتبر باشد و دارای هیچ گونه مشکل احتمالی نباشد. در ادامه به وام با سند ملکی شمال تهران می پردازیم.

گرفتن وام

گرفتن وام با سند ملکی شمال تهران از بانک یکی از پرمتقاضی ‌ترین وام‌ ها در کشور است و بانک نیز سند ملکی را بهترین و امن ‌ترین تضمین برای باز پرداخت وام می ‌داند از همین رو در زمان تشکیل پرونده برای متقاضی از وی می‌ خواهند تا یک سند ملکی را تا پایان بازپرداخت آن در رهن بانک قرار دهند.

تمامی بانک‌ها اعم از دولتی و خصوصی برای حمایت از بخش‌های اقتصادی کشور نیز شرایطی را فراهم کرده‌اند که هر فرد با هر میزان درآمدی می ‌تواند با به راحتی و در مدت زمان کوتاهی وام مورد نیاز خود را در قالب عقود متناسب دریافت کند.

امروزه با بالا رفتن قیمت ‌ها و تورم ، خرید خانه به خصوص برای جوانان بسیار سخت و حتی غیر ممکن شده است. به همین منظور بانک های دولتی و خصوصی کشور تسهیلاتی را به مردم ارائه می‌ کنند تا از طریق آن ها بتوانند راحت تر اقدام به خرید مسکن کنند.

یکی از این راه حل ها پرداخت وام به افرادی است که قصد خرید مسکن دارند. در حال حاضر بانک ملی و بانک سامان هم وام مسکن را با شرایط و تسهیلات متفاوت ارائه می ‌دهند اما در حال حاضر به دلیل عدم تامین اعتبارات فقط بانک مسکن کلیه پرداخت‌ها را انجام می ‌دهد.

وام با سند ملکی شمال تهران

انواع وام با سند ملکی

وام های مسکن به دو نوع کلی تقسیم می ‌شوند :

وام هایی که افراد با اوراق ممتاز از بازار بورس دریافت می‌ کنند.

وام هایی که از محل صندوق پس انداز مسکن پرداخت می ‌شوند.

شرایط گرفتن وام مسکن و نحوه پرداخت قسط و زمان انتظار سود بازپرداخت در هر کدام از انواع وام ها متفاوت است. در هر کدام از این وام پرداخت اقساط هم به صورت پلکانی یعنی دوره ای یا سالانه  و هم به صورت ساده انجام می ‌شود.

شرایط وام با سند ملکی شمال تهران

سند ملکی به عنوان یک ضمانت مناسب برای دریافت وام از بانک‌ های خصوصی ،  نیمه خصوصی و دولتی است ؛ اما صرف داشتن یک سند ملکی برای گرفتن وام کافی نمی‌ باشد.

طبق قانون و مصوبات نظام بانکی کشور، بانک ‌ها هنگام پرداخت وام بانکی و دریافت سند ملکی در ازای آن ، باید به موارد و مصوبات زیر توجه داشته باشند  :

ملکی که قرار است به عنوان ضمانت بانکی معرفی شود باید به صورت شش دانگ ، مفروز ، بلامعارض ، محصور ، ارزنده ، سهل ‌البیع و دارای سند مالکیت رسمی باشد و در هیچ ‌یک از طرح‌ های شهرداری و راه سازی و مترو قرار نداشته باشد و باید برای احراز این موارد استعلام مورد نیاز انجام گردد و وثیقه‌گذار و متقاضی اظهارات خود را گواهی کنند.

ملکی که در معرض تخریب باشد ، در صورتی که کم تر از ۵۰ درصد اعیانی (بنای ساختمان) در معرض تخریب باشد ، پس از کسر میزان تخریب قابل ارزیابی و ترهین (در رهن گذاشتن) است و ملکی که بیش از ۵۰ درصد در معرض تخریب باشد ، قابل رهن نیست.

ترهین املاک مسکونی ارزنده که نسبت اعیانی آن‌ ها به عرصه زمین کم تر از ۲۰ درصد باشد و هم چنین املاک فاقد پایان کار در صورت ارزنده بودن با در نظر گرفتن مصالح صندوق امکان ‌پذیر خواهد بود.

املاکی که به صورت رسمی ثبت نشده‌اند ، قابل ترهین نمی ‌باشند.

وام با سند ملکی شمال تهران

گرفتن وام با سند ملکی شمال تهران

گرفتن وام با سند ملکی شمال تهران روی سند ملکی یا در رهن بانک قرار دادن سند ملکی برای وام بانکی ، تبدیل به کابوسی برای متقاضیان وام شده است و همین امر باعث افزایش مشکلات اقتصادی مردم و عدم اطمینان به بانک‌ها شده است. سند ملکی باید به طور رسمی در دفاتر منتخب به ثبت رسیده باشد درغیر این صورت هیچ ارزشی برای بانک ندارد.

شخص مورد نظر برای گرفتن وام با سند ملکی شمال تهران باید دارای سابقه ای درخشان باشد و در سابقه ی آن نباید هیچ گونه چک برگشتی را مشاهده کرد. در صورتی که شخص مورد نظر وام پرداخت نشده ای از قبل دارد نمی تواند وام دیگری را دریافت کند.

بانک‌ ها موظف هستند برای رفاه حال مشتریان و کاهش فشار اقتصادی به آن‌ها در شرایط حساس و بحرانی به کمک مردم بشتابند و با پرداخت وام بانکی مناسب و دریافت سودهای قابل قبول هم مردم را خوشحال کنند و اطمینان آن‌ها جهت سپرده‌ گذاری بیش تر در بانک را جلب کنند.

در سال‌ های اخیر با افزایش مشکلات اقتصادی و نیاز مردم به دریافت وام با سند ملکی شمال تهران ، افراد و شرکت ‌های سودجو نیز از فرصت استفاده کرده‌اند و در قبال ترهین سند ملکی برای وام مبالغ هنگفتی را از متقاضیان وام دریافت می‌ کنند.

این افراد با ترفند های مختلف و جعل اسناد ملکی ، ضمانت‌ نامه‌ هایی را مانند سند ملکی برای وام آماده می ‌کردند و در ازای آن درخواست پرداخت مبالغی را به حساب شرکت می‌ کردند و در نهایت ناپدید می‌ شدند.

این افراد شگردهای مختلفی دارند و حتی ممکن است به عنوان ضامن همراه شما به بانک بیایند ، اما در فرصت مناسب از شما سو استفاده کنند ؛ بنابراین در مواجهه به این افراد دقت کنید.

در این مطلب با گرفتن وام با سند ملکی شمال تهران و ویژگی های آن آشنا شدیم. شما می توانید برای مشاوره در این زمینه به مشاوران راهیان عدالت مراجعه نمائید. این موسسه با قبول وکالت در حوزه دیوان عدالت اداری ، قبول وکالت در حوزه قاچاق کلا و ارز و قبول وکالت در حوزه مفاسد اقتصادی می تواند به شما کمک کند.

این موسسه قبل از قبول وکالت ، به شما مشاوره رایگان می دهد و شما می توانید از طریق فضای مجازی با این موسسه در ارتباط باشید.

در این زمینه نیازمند مشاوره هستید؟

نام و شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند:

  نام شما

  شماره تماس شما

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 09121304085
  • Afshinzima32501@gmail.com
  • فرشته،خیابان خیام،نبش قرنی،، خیابان سپهبد قرنی
  • روش های همکاری با ما
  • قوانین و مقررات
  • پرونده های جنجالی

  گروه وکلای راهیان عدالت آماده ارایه انواع خدمات مشاوره و قبول وکالت در تمامی حوزه ها می باشد. 

  ما با سابقه درخشان در این حوزه فعالیت میکنیم و معتقدیم حق گرفتنیست!

  Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید