وكيل كلاهبرداري

در این زمینه نیازمند مشاوره هستید؟

نام و شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند:

نام شما

شماره تماس شما

با ما ، از آنچه که فکر میکنید به شما نزدیکتر است

وكيل كلاهبرداري

وكيل مناسب به عنوان وكيل كلاهبرداري وكيل پايه يك دادگستري و متخصص جزا و جرم شناسي است. وكيل كلاهبرداري بايد داراي تجربه كافي به خصوص در پرونده هاي جرم شناسي و كلاهبرداري را داشته باشد تا به اين ترتيب بتواند به بهترين شكل ممكن از جايگاه و حق موكل خود دفاع كند. به خصوص در بسيار از دعاوي به دليل پيچيدگي پرونده، بهره گيري از مشاوره ي وكيل كلاهبرداري مجرب امري ضروري قلمداد مي شود.

وكيل كلاهبرداري توانايي اين را دارد كه اتهام کلاهبرداری دفاع كند، و در ادامه پرونده کلاهبرداری را طرح كند. در هیچ کدام از قوانین کیفری دروغ به عنوان جرم شناخته نشده است. اما زمانی که دروغگویی با بردن مال غیر همراه شود، جرم کلاهبرداری محقق می شود و امکان طرح شکایت از وی وجود خواهد داشت. وكيل كلاهبرداري، قابليت آن را دارد که وقوع کلاهبرداری را  تشخیص دهد.

كلاهبرداري چيست

كلاهبرداري به معناي بردن مال شخص ديگر از طريق توسل به وسايل متقلبانه همراه با فريب و سوء نيت است و كسي كه به اين كار اقدام نموده، كلاهبردار ناميده مي شود.

در قوانین همه کشورها مانند ایران، به طریقی، جرم کلاهبرداری، تعریف شده است و مجازات معيني برای مجرم مشخص شده است. معمولا کلاهبرداری در دسته دعاوی کیفری قرار می گیرد. این امکان وجود دارد تا توسط وکیل کیفری یا وكيل كلاهبرداري، مورد بررسی قرار گیرد تا نکات پیچیده و تخصصی پرونده را تشخیص داده و در راه احقاق حقوق افراد قدم بردارد.

ماده يك قانون تشديد مجازات مرتكبين ارتشا اختلاس و كلاهبرداري به اين گونه است:

هركس از راه حيله و تقلب مردم را فريب دهد، يا به امور غيرواقع اميدوار كند، يا از حوادث و پيشامد هاي غيرواقع بترساند يا اسم و عنوان مجهول اختيار كند و به يكي از وسايل مذكور يا با توسل به وسايل تقلبي ديگر وجوه، اموال و امثال آْن را تحصيل كرده و از اين راه مال ديگري ببرد كلاهبردار به حساب مي آيد.

هنگامی می توان گفت که فردي به كلاهبرداري مرتكب شده که مال شخصی برده شود و این امر از طریق فریب شخص مورد نظر صورت گیرد؛ به عبارت ديگر به شخصي ضرر مالی وارد شده و کلاهبردار انتفاع مالی برده است. البته انتفاع تنها به معنی استفاده کردن نیست؛ همین که مال شخصی برده شود این جرم ارتكاب يافته است و نياز به وجود وكيل كلاهبرداري ديده ميشود.

جرايمي كه در دادگاه حكم كلاهبرداري دارند

در بسياري از مواقع برخي از جرم ها به دليل شباهت ها در زمره كلاهبرداري ها قرار مي گيرند. در ادامه به تعدادي از جرائم متداول كه حكم كلاهبرداري دارند اشاره ميكنيم.

 1. فروش مال غير
 2. تباني افراد براي بردن مال غير
 3. معرفي ملك غير به عنوان مال خود
 4. افرادي كه با تباني به عنوان شخص ثالث اقدام به طرح دعوا مي كنند.
 5. انتقال گيرنده مال غير در صورت علم و اطلاع
 6. تحصيل انحصار وراثت بر خلاف واقع
 7. تقسيم منافع موهوم شركت
 8. ثبت ملك توسط امين
 9. جعل عنوان نمايندگي بيمه
 10. فروش كالاي تهيه شده با ارز دولتي به بهايي گران تر
 11. تقويم متقلبانه سهم الشركه
 12. فروش ارز دولتي در بازار ازاد

و بسياري موارد ديگر.

انواع جرم كلاهبرداري

وجوه مختلفي از جرم كلاهبرداري وجود دارد. كه وكيل كلاهبرداري مي تواند كمك بزرگي در همه آنها باشد و موكل خود را در طي مراحل قانوني همراهي كند. در ادامه به اشکال مختلف کلاهبرداری اشاره کرده ایم.

کلاهبرداری ساده: ساده ترین راه کلاهبرداری است که در تمام جوامع ديده مي شود. در این شكل از کلاهبرداری لازم نیست تا اشخاص عمل پيچيده اي را به انجام برسانند؛ بلکه صرفا با چرب زبانی و دادن وعده و وعیدهای فراوان اقدام به فریب دیگران و بردن مال آنان می کنند.

کلاهبرداری سازمان یافته: در این نوع کلاهبرداری، كلاهبردار ساز و كارهاي پيچيده تري را تدارك مي بيند. افراد كلاهبردار شرکت هایی واقعی را ایجاد می کنند تا با فریفتن افراد اقدام به بردن اموال مردم کنند. معمولا در این کلاهبرداری ها با انتشار یک  آگهی و یا اعلان عمومی، و در دنیای امروزه با ارسال اس ام اس و یا در فضای مجازی محتواهایی همانند پیش فروش آپارتمان و اتومبیل یا برنده شدن در یک قرعه کشی بسیاری را فریب می دهند. در صورتی که قربانی این نوع کلاهبرداری های سازمان یافته قرار گرفتید می توانید از وكيل كلاهبرداري در جهت بازگرداندن حقوقتان کمک بگیرید.

کلاهبرداری اینترنتی: اگرچه وجود اینترنت و فضای مجازی امكان گسترش ارتباطات را فراهم كرده، اما این فضا نیز از گزند کلاهبرداران در امان نبوده است. هر روزه بسیاری از افراد به انواع مختلف از طریق اینترنت اقدام به فریب قربانیان می کنند. از بردن جایزه ها گرفته تا گرفتن اطلاعات کارت بانکی آن ها با دروغ و فريب هاي مختلف.

کلاهبرداری در ازدواج: کلاهبرداری در ازدواج را تدلیس در ازدواج و یا فریب در ازدواج نيز می نامند که صورت دیگری از کلاهبرداری است. کلاهبرداری ازدواج یکی از اموری است که به دلیل پیچیدگی آن حتما نیازمند حضور وكيل كلاهبرداري است تا مشکلات موجود را موشکافی کند و قدمی صحیح در این راه بردارد.

چرا از وكيل كلاهبرداري راهيان عدالت كمك بگيريم

موسسه راهيان عدالت با  ۳۰ سال سابقه و تجربه ي دفاع از پرونده های متعدد در زمینه کلاهبرداری و سایر اتهامات مشابه و مربوط از جمله؛ تحصیل مال از طریق نامشروع، اخلال در نظام اقتصادی می تواند شما را در روند طرح شكايت و يا دفاع از اتهام کلاهبرداری در تمامی فرايند پرونده در دادسرا و دادگاه های جزایی بدوی و تجدیدنظر همراهی كند و وکالت شما را به عهده گیرد.

راهيان عدالت با مجمعي از وکلای پایه یک دادگستری همواره پذیرای افرادی است که به دلایل مختلف قربانی جرم کلاهبرداری شده اند. وکلای این گروه با آمادگي كامل پذيراي پرونده های کلاهبرداری در موضوعات مختلف هستند.

اگر قصد همكاري با راهيان عدالت داريد، ميتوانيد با شماره هاي درج شده در سايت تماس بگيريد يا فرم تماس با ما را پر كنيد، و مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

ما در اینستاگرام

مشاوره رایگان حقوقی

 • 09121304085
 • Afshinzima32501@gmail.com
 • فرشته،خیابان خیام،نبش قرنی،، خیابان سپهبد قرنی
 • روش های همکاری با ما
 • قوانین و مقررات
 • پرونده های جنجالی

گروه وکلای راهیان عدالت آماده ارایه انواع خدمات مشاوره و قبول وکالت در تمامی حوزه ها می باشد. 

ما با سابقه درخشان در این حوزه فعالیت میکنیم و معتقدیم حق گرفتنیست!

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید