وکیل سند ملکی

در این زمینه نیازمند مشاوره هستید؟

نام و شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند:

نام شما

شماره تماس شما

با ما ، از آنچه که فکر میکنید به شما نزدیکتر است

وکیل سند ملکی

وکیل سند ملکی به وکیلی گفته می شود که در امور ملکی و در حوزه ی دعاوی ملکی تخصص دارد. وکیل سند ملکی وکیلی است که با توجه به توانایی وی در همه ی امور حقوقی تمام تمرکز خود را در امور ملکی معطوف می کند.

از جمله ی دعاوی ملکی می توان به تنظیم سند رسمی و اخذ پایان کار و خلع ید و بسیاری از موارد دیگز که همه در حوزه ی دعاوی ملکی قرار دارد نام برد.

پرونده های ملکی پیچیدگی ها ی زیادی دارند که برای حل آن ها حتما باید از وکیل سند ملکی کمک و راهنمایی گرفت.

یک وکیل سند ملکی خوب دارای تجربه ی کافی در این زمینه است وو همین طور به زوایا ی مختلف پرونده اشراف کامل دارد. همچنین وکیل سند ملکی باید ریز بین باشد و به جزییات پرونده توجه کامل نماید.

از دیگر ویژگی های وکیل سند ملکی این است که بتواند به خوبی و با مهارت لایحه بنویسد و موارد مربوط به پرونده را ذکر کند و با تسلط به پرونده در حضور قاضی بتواند از موکل خود دفاع کند.

انواع دعاوی ملکی

به طور کلی سه نوع دعاوی ملکی داریم : دعاوی ملکی حقوقی , دعاوی ملکی کیفری , دعاوی ملکی ثبتی.

دعاوی الزام به تنظیم سند رسمی

دعاوی الزام به تنظیم سند رسمی زمانی ایجاد می شود که فروشنده تعهد کند در دفتر خانه ی اسناد رسمی حاضر شود و سند رسمی ملک را به خریدار واگذار کند اما وی به هر دلیلی در دفتر خانه حاضر نشود. در این خصوص می توان از وکیل سند ملکی هم کمک و یاری گرفت.

دعاوی فروش ملک مشاع

همان طور که از اسم این نوع دعاوی پیدا ست , تصمیم گیری برای فروش ملک مشاع باید با رضایت همه ی شرکا باشد و اما اگر در موردی رضایت شرکا جلب نشود می توان با مراجعه به داد گاه برای افراز ملک مشاع در خواست داد.

دعاوی سر قفلی

رسیدگی به دعاوی سر قفلی در صلاحیت داد گاه ها ی عمومی حقوقی است و خارج از صلاحیت شورای حل اختلاف است اما در دعاوی تعدیل اجاره بها در سر قفلی شورای حل اختلاف قادر به رسیدگی است. برای پیگیری در این نوع دعاوی و در دعاوی مربوط به ملک می توان از وکیل ملکی و وکیل سند ملکی کمک گرفت.

منظور از عرصه و اعیان چیست ؟

ملک در واقع دو بخش عرصه و اعیان تقسیم می شود. در هر ملکی که بنایی ساخته شده باشد عرصع نامیده می شود. و بنای احداث شده بر روی زمین اعیان نامیده می شود . گاهی ممکن است مالک اعیانی از مالکیت عرصه سهمی نداشته باشد و یا بر عکس .

الزام به تحویل مبیع

فروشنده مکلف است پس از فروش ملک به مشتری مبیع را به او تحویل بدهد ولی در مواردی ممکن است فروشنده از این امر سر باز زند مخصوصا در زمانی که فاصله ی طمانی زیادی بین وقوع معامله و تنظیم سند رسمی وجود دارد و به دلیل سود جویی فروشنده از افزایش قیمت ها این مسئله رخ می دهد .

در هنگام بروز این مشکل خریدار می تواند با کمک وکیل ملکی و یا وکیل سند ملکی اقدام به طرح دعاوی الزم به تحویل مبیع علیه فروشنده نموده و از این طریق اقدام به دریافت ملک خریداری شده ی خود نمایید .

وکیل سند ملکی پس از اختصاص زمان کافی جهت خواندن پرونده و مصاحبه و برگزاری جلسات متعدد با موکل خود باید بتواند بهترین راه برد را دعوی ملکی را برای موفق شدن پرونده ی موکل در دادگاه سازمان دهی کند.

وکیل سند ملکی و طرح دعاوی ابطال سند رسمی

دعاوی حقوقی که موضوع آن بی اثر کردن اعتبار یک یا چند سند رسمی می باشد را دعاوی ابطال سند رسمی میداند. اسنادی که در دفاتر رسمی و یا اداره ی ثبت برابر مقررات تنظیم شده باشد را اسناد رسمی می نامند و همچنین سند عادی صرفا به دلیل امضای منتسب الیه اعتبار خواهد داشت و با سکوت و یا انکار و تردید می توان از اعتبار آن کاست و یا حتی باطل نمود. ولی در اسناد رسمی ابطال یک سند اعم از رسمی یا عادی باعث باطل شدن و بی اثر شدن تمامی نقل و انتقال هایی که بعد از تنظیم آن صورت گرفته خواهد شد.

برخی از انواع دعاوی مربوط به سند رسمی به شرح زیر است :

ابطال سند رسمی به دلیل عدم رعایت شرایط قانونی

ابطال اجراییه ی ثبتی برای املاک مربوطه

ابطال سند مالکیت معارض

ابطال نظریه ی هیات حل اختلاف اداره ی ثبت و اسناد کشور

در همه ی مواردی که در این متن گفته شد کمک گرفتن از وکیل سند ملکی خیلی می تواند مفید و موثر واقع شود.

طبق ماده ی ۶۷۱ قانون مدنی وکالت در هر امر مستلزم وکالت در لوازم و مقدمات آن است مگر این که تصریح به عدم وکالت باشد.بنا بر این چنانچه وکیل قصد فروش ملکی را داشته باشد وجود سند مالکیت و ارائه ی آن از مقدمات و لوازم انجام عمل فروش است و هیچ گونه شک و شبه های در این خصوص وجود ندارد.

ما در اینستاگرام

مشاوره رایگان حقوقی

  • 09121304085
  • Afshinzima32501@gmail.com
  • فرشته،خیابان خیام،نبش قرنی،، خیابان سپهبد قرنی
  • روش های همکاری با ما
  • قوانین و مقررات
  • پرونده های جنجالی

گروه وکلای راهیان عدالت آماده ارایه انواع خدمات مشاوره و قبول وکالت در تمامی حوزه ها می باشد. 

ما با سابقه درخشان در این حوزه فعالیت میکنیم و معتقدیم حق گرفتنیست!

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید