وکیل دعاوی ملکی

وکیل دعاوی ملکی

در این زمینه نیازمند مشاوره هستید؟

نام و شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند:

نام شما

شماره تماس شما

با ما ، از آنچه که فکر میکنید به شما نزدیکتر است

وکیل دعاوی ملکی

افراد زمانی که مشکل ملکی برایشان پیش می آید ، معمولا در این مواقع به ‌دنبال یافتن وکیل دعاوی ملکی خواهند بود. در ادامه این مقاله به وکیل دعاوی ملکی می پردازیم.

وکیل دعاوی

مقصود از دعاوی ملکی ، دعاوی است که موضوع آن به طرق مختلف به املاک مربوط شود و رسیدگی مورد تقاضا ، بر سر مسائلی است که در خصوص یک ملک یا چند ملک به وجود آمده است.

موضوعات مرتبط به املاک و قراردادهای آن ها بسیار  بحث پیچیده ای است و چندین قرارداد در قالب یک عقد واحد منعقد می گردند. دعاوی ملکی به دعاوی ملکی حقوقی ، دعاوی ملکی کیفری و دعاوی ملکی ثبتی تقسیم می گردند.

وکیل ملکی در بین انواع دعاوی ملکی در دادگستری بیش ترین سهم را در دعاوی دارا است. درصد بالایی از پرونده های  دعاوی حقوقی در محاکم ناشی از عدم اطلاع افراد جامعه نسبت به قوانین و مقررات بر خرید و فروش املاک می باشد.

 

عموم دعاوی مربوط به املاک دعاوی های حقوقی است و جنبه کیفری بر این دعاوی حاکم نمی باشد. در دعاوی های  ملکی حقوقی ، طرح و اقامه دعوا از طریق تقدیم دادخواست به مراجع قضایی صورت می گیرد و در طرفین دعوا ، عنصر سوء نیت و یا عمد مجرمانه وجود ندارد.

وکیل دعاوی ملکی عنوان زمانی که عناصر مورد نیاز برای وقوع یک فعل مجرمانه در عالم واقع محقق می گردد ، عمل انجام شده جرم تلقی گردیده و دعوایی که می آید دعوای کیفری نامیده می شود.

حال اگر افعال صورت گرفته در خصوص املاک باشد و اعمال و افعال مورد نظر در قانون مورد جرم انگاری قرار گرفته باشند ، دعاوی ملکی کیفری به وجود می آید.

مهم ترین پرونده های دادگستری پرونده های ملکی است که مهارت بیش تری نسبت به دیگر پرونده ها می خواهد که لازم است فرد برای طرح دعوی به یک وکیل دعاوی ملکی مراجعه نماید.

وکیل دعاوی ملکی به صورت تخصصی به اقامه دعوی در پرونده ‌های خلع ید ، ادعای مالکیت ، الزام به تنظیم سند رسمی ، فسخ اجاره ، ملک تجاری سرقفلی ، افراز ملک ، مطالبه سرقفلی و حق کسب و پیشه تجارت و …  می پردازد.

دعاوی ملکی ، دعاوی حقوقی و کیفری است که به موضوع املاک مرتبط می ‌شوند.  دعاوی ملکی انواع گوناگونی دارد. دسته ای از آن‌ ها مربوط به نقض عهد یا عدم انجام تکالیف مقرر در قرارداد ها است اما در برخی ممکن است یکی از طرفین نسبت به ملک دیگران با سوء نیت عمل مجرمانه ‌ای را انجام دهد و در برخی از معاملات ملکی ، مسائل مربوط به قانون ثبت املاک رعایت نشود.

انواع دعاوی ملکی

یکی از مهم ترین دعاوی ملکی حقوقی که امروزه با آن روبرو هستیم و بهترین وکیل دعاوی ملکی می تواند به ما کمک کند ، می توان به چند مورد اشاره کرد.

در دعاوی حقوقی ارتکاب جرم رخ نداده است و با مجرم و مجازات کیفری روبرو نیستیم فقط نوع اختلاف حقوقی است و پس از تعیین  افراد ذیحق عمده ی ضمانت اجرا ها جنبه ی مالی دارد.

دعوای الزام به فک رهن و سندهای ضمانتی

دعوای الزام به تنظیم سند رسمی‌ ( پلاک های جداگانه )

دعاوی الزام به اخذ صورت مجلس تفکیکی برای ساختمان‌ هایی که واحد‌های مستقل و چند گانه دارند.

دعاوی مربوط به الزام به دریافت پایان کار برای ساختمان‌ هایی که اقدامات ساخت و ساز در مورد آن ها پایان یافته است و به وسیله کارشناس مورد تایید بوده است..

دادخواست ابطال قرارداد

دادخواست مطالبه‌‌ی اجرت المثل

دادخواست اعلام فسخ قرارداد از جمله موارد دعاوی می باشند.

برخی  از معاملات ملکی در دعاوی ثبتی قرار می گیرند. دعاوی ابطال سند رسمی ، ابوکیطال عملیات اجرایی ثبت ، ابطال نظریه هیئت حل اختلاف اداره ثبت و … در دعاوی ثبتی ملکی قرار می گیرند.

شما می توانید برای گرفتن وکیل ملکی و مشاوره در این زمینه به موسسه راهیان عدالت مراجعه نمائید. این موسسه با مشاوره رایگانی که به شما ارائه می دهد می تواند به شما در گرفتن وکیل دعاوی ملکی متخصص کمک ویژه ای بکند.

این تیم با بهره مندی از مشاورین مجرب و وکلای متخصص می تواندد مشکلات شما را در هر زمینه ای مرتفع سازند. شما می توانید از طریق فضای مجازی با موسسه راهیان عدالت در ارتباط باشید. برای مشاوره در این زمینه و انتخاب وکیل و مشاور مجرب می توانید با این شماره ها تماس حاصل نمائید.

۰۹۱۲۱۳۰۴۰۸۵ – ۰۲۱۲۲۱۱۲۲۳۰

 

 

 

ما در اینستاگرام

مشاوره رایگان حقوقی

  • 09121304085
  • Afshinzima32501@gmail.com
  • فرشته،خیابان خیام،نبش قرنی،، خیابان سپهبد قرنی
  • روش های همکاری با ما
  • قوانین و مقررات
  • پرونده های جنجالی

گروه وکلای راهیان عدالت آماده ارایه انواع خدمات مشاوره و قبول وکالت در تمامی حوزه ها می باشد. 

ما با سابقه درخشان در این حوزه فعالیت میکنیم و معتقدیم حق گرفتنیست!

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید