جرم های کلاهبرداری

جرم های کلاهبرداری

کلاهبرداری یک نوع فریب است که مردم برای نفع خود انجام می دهند و یک جور حقه بازی است.

طبق ماده ۱ قانون تشدید مجازات کلاهبرداری هرکس از راه حیله و تقلب مردم را فریب دهد کلاهبردار محسوب می شود.

کلاهبرداری یک جرم به حساب می آید.

اگر به دنبال وکیل کیفری برای جرم های کلاهبرداری هستید می توانید با مشاوران ما در تماس باشید .

۰۹۱۲۱۳۰۴۰۸۵

انواع روشهای کلاهبرداری

۱٫فیشینگ:

فیشینگ یکی ازجرم های کلاهبرداری است و راهی است که کلاهبرداران اطلاعاتی نظیر کلمه ی کاربری،رمز عبور،شماره ۱۶ رقمی عابر بانک را از طریق ابزارهای الکترونیکی ارتباطات به سرقت می برند.شبکه های اجتماعی،سایت های حراجی،و درگاه های پرداخت آنلاین نمونه ای از ابزارهای الکترونیکی ارتباطات می باشند.

۲٫کلاهبرداری پیامکی:

یکی دیگر از جرم های کلاهبرداری کلاهبرداری پیامکی است.ممکن است منتظر پرداخت وجه به فردی باشد ناگهان پیامکی از یک شماره ناشناس دریافت میکنید که میگوید «به این شماره کارت بزن» شما که تصور میکنید این پیامک از طرف فروشنده اصلی ارسال شده، به کارت اشاره شده پول را میزنید یا به شما پیامک می زنند و شما را به عنوان برنده در قرعه کشی اعلام می کنند و درخواست اطلاعات شخصی بانکی از شما را دارند و شما مبالغی را از دست می دهید.

۳٫کلاهبرداری با دستگاه اسکیمر:

اسکیمریکی دیگر از جرم های کلاهبرداری است و نام دستگاهی است که اجازه می دهد کلاهبردار کارت بانکی را کپی کند و با دیدن رمز کارت شما و کارتی که کپی کرده است اقدام به دزدی از کارت شما کند. در این روش قبل از حضور شما، کلاهبردار دستگاه کوچکی که مانند ورودی های معمول خودپرداز است، روی بخش ورودی کارت نصب میکند.

وقتی شما کارت را وارد میکنید، کارت شما ابتدا از اسکیمر رد شده و سپس وارد اسکیمر میشود. پس از اینکه شما وجه خود را دریافت کردید و رفتید، کلاهبردار اطلاعات کارت شما را بر روی یک کارت خام کپی میکند و با رمزی که از روی دست شما دیده است یا با صفحه کلید تقلبی از شما گرفته است اقدام به برداشت وجه غیر مجاز میکند.

پس از اینکه شما وجه خود را دریافت کردید و رفتید، کلاهبردار اطلاعات کارت شما را بر روی یک کارت خام کپی میکند و با رمزی که از روی دست شما دیده است یا با صفحه کلید تقلبی از شما گرفته است اقدام به برداشت وجه غیر مجاز میکند.

۴٫کلاهبرداری با رسید جعلی بانکی:

نرم افزارهایی وجود دارند که با استفاده از آن میتوان رسیدهای بانکی را جعل و در اختیار دیگران قرار داد.

فرد پولی به شما بدهکار است و با استفاده از رسید بانکی که ایجاد می کند عنوان می کند که پول را به حساب شما پرداخت کرده است اما در واقع پولی به حساب شما نیامده است.

۵٫کلاهبرداری در پوشش کار خیر:

کلاهبرداری در پوشش کار خیر هم جزئی از جرم های کلاهبرداری به حساب می آید.از شما به نیت کار خیر پول میگیرند ولی صرف کار خیر نمی شود و به کلاهبردار می رسد.

۶٫کلاهبرداری در سایت های همسریابی:

و نوع دیگری از جرم های کلاهبرداری  این سایت های همسریابی است که  اقدام به ارتباط با شما می کنند و میگویند که به شما علاقه دارند و شما را راضی میکنند و مبلغی را از شما میگیرند.

۷٫بررسی امنیتی رایگان از کامپیوتر شما:

بعضی از سایتها بررسی امنیتی رایگان کامپیوتر شما را پیشنهاد می دهند و اقدام به سرقت اطلاعات از کامپیوتر شما می کنند.

۸٫کلاهبرداری در کالاهای بهداشت و سلامت:

کالاهایی را به شما معرفی میکنند و میگویند معجزه می کند در صورتیکه ممکن است عوارض بدی داشته باشند و هیچ کاری انجام ندهند و این هم یک نوع از جرم های کلاهبرداری به حساب می آید.

۹٫کلاهبرداری در پیداکردن شغل:

شما به دنبال شغلی میگردید و به یک سایت جعلی هدایت می شوید که پیشنهاد پذیرش در یک شرکت مهم داده می شود و اطلاعات کارت بانکی شما را درخواست می کنند و اقدام به سرقت پول شما می کنند.

۱۰٫کلاهبرداری در پوشش اداره مالیات:

یک نفر خود را عضو اداره مالیات معرفی می کند و شما را متهم به فرار مالیاتی میکند و در موضع ترس قرار می دهد و اطلاعات شخصی شما را می پرسند و اقدام به دزدی می کنند.

۱۱٫کلاهبرداری در پوشش قضایی:

این افراد خود را نماینده دادگاه معرفی می کنند و ادعا میکنند که شما محکوم شده اید و باید بازداشت شوید و برای حل مشکل درخواست وجه می کنند.

۱۲٫کلاهبرداری شبکه های هرمی:

با فروش محصولات شما را فریب می دهند و از شما میخواهند دیگران را فریب دهید تا پول بزرگی بدست آورید.اما این شبکه با فروش اجناس کاری ندارد و کسانی که پایین هرم هستند فریب خورده و ضرر بزرگی کرده اند.

۱۳٫کلاهبرداری با سود پرداختی زیاد:

در این روش کلاهبردار به بهانه سرمایه گذاری مبالغی را از افراد مختلف جمع می کنند بعد از اینکه تعداد سرمایه گذاران زیاد شد این فرد ناپدید می شود و مالباختگان به پول خود نمی رسند.

مجازات قانونی جرم های کلاهبرداری:

مجازات جرم های کلاهبرداری ساده از ۱ تا ۷ سال حبس و جزای نقدی معادل مال برده شده و رد اصل مال به صاحب آن.

مجازات جرم های کلاهبرداری مشدد از۲ تا ۱۰ سال حبس و جزای نقدی معادل مال برده شده و رد اصل مال به صاحب آن و انفصال از خدمات دولتی به نحو دائم است.(درصورتی که کلاهبردار کارمند دولت باشد)

ارتباط با وکیل جرم های کلاهبرداری :

این سایت با دارا بودن انواع وکیل خصوصا وکیل کیفری می تواند به شما در این زمینه مشاوره آنلاین و رایگان بدهد. این موسسه قبل از قبول وکالت به شما مشاوره رایگان می دهد و شما می توانید از طریق فضای مجازی با این موسسه در ارتباط باشید برای مشاوره در این زمینه می توانید با این شماره ها تماس حاصل نمائید.

۰۹۱۲۱۳۰۴۰۸۵ – ۰۲۱۲۲۱۱۲۲۳۰

 

 

در این زمینه نیازمند مشاوره هستید؟

نام و شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند:

  نام شما

  شماره تماس شما

  • 09121304085
  • Afshinzima32501@gmail.com
  • فرشته،خیابان خیام،نبش قرنی،، خیابان سپهبد قرنی
  • روش های همکاری با ما
  • قوانین و مقررات
  • پرونده های جنجالی

  گروه وکلای راهیان عدالت آماده ارایه انواع خدمات مشاوره و قبول وکالت در تمامی حوزه ها می باشد. 

  ما با سابقه درخشان در این حوزه فعالیت میکنیم و معتقدیم حق گرفتنیست!

  Call Now Buttonتماس با وکیل