پروتکل ثبت ازدواج در شرایط کرونایی

پروتکل ثبت ازدواج در شرایط کرونایی

بر اساس پروتکل ثبت ازدواج در شرایط کنونی و با شیوع ویروس کرونا ، ثبت ازدواج از دفترخانه ممنوع شد و فقط 6 نفر می توانند رد محل دفتر خانه حضور پیدا کنند.

در این شرایط بحرانی با توجه به ضروری بودن تداوم فرآیند ازدواج و ارائه خدمات سلامت زمان ازدواج ، تمهیدات پیشگیرانه ای جهت حفظ سلامت زوجین و خانواده های آن ها در نظر گرفته شده است.

این برنامه و پروتکل با هدف ارتقای آگاهی و سلامت زوجین و فرزندان آن ها در آستانه ازدواج اجرایی خواهد شد و زوجین از نظر ابتلا یا ناقل بودن ژن بیماری تالاسمی ماژور احتمال در معرض خطر بودن ابتلای فرزندان آتی خانواده ب هبیماری های مهم ژنتیکی ، برخی بیماری های اعتیاد و آمیزشی مورد آزمایش و غربالگری قرار می گیرند.

پروتکل ثبت ازدواج در شرایط کرونایی به دعوت وزارت بهداشت و با حضور مسئولان از جمله سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در 5 بند تنظیم شده است که برای تصویب به ستاد ملی کرونا صورت مجلس شده است.

ثبت ازدواج در شرایط کرونا1

5 بند پروتکل ثبت ازدواج در شرایط کرونایی

در بند یک این پروتکل ثبت ازدواج در شرایط کرونایی آمده است که فعالیت دفاتر ثبت ازدواج در ساعات اداری و ممنوع شدن ثبت ازدواج و فعالیت در غیر از ساعات اداری مجاز است.

بند دوم این پروتکل بهداشتی نیز ثبت رسمی ازدواج در خارج از دفتر خانه را ممنوع کرده است.

در بند سوم نیز آمده است که حصور بیش از 6 نفر در دفتر خانه برای ثبت ازدوج ممنوع می باشد.

بند چهارم پروتکل تنظیمی کرونایی رعایت آن را تا پایان سال 99 الزامی کرده است و در بند پنجم این پروتکل آمده است که کلاس های مشاوره قبل از ازدواج به صورت مجازی برگزار می شود.

اجرای این موارد و بند های پروتکل های بهداشتی برای پروتکل ثبت ازدواج در شرایط کرونایی منوط به تصویب ستاد ملی مقابله با کرونا و صدور بخش نامه از سوی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور خواهد بود.

ثبت ازدواج در شرایط کرونا2

 

 

در این زمینه نیازمند مشاوره هستید؟

نام و شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند:

  نام شما

  شماره تماس شما

  دیدگاهتان را بنویسید

  • 09121304085
  • Afshinzima32501@gmail.com
  • فرشته،خیابان خیام،نبش قرنی،، خیابان سپهبد قرنی
  • روش های همکاری با ما
  • قوانین و مقررات
  • پرونده های جنجالی

  گروه وکلای راهیان عدالت آماده ارایه انواع خدمات مشاوره و قبول وکالت در تمامی حوزه ها می باشد. 

  ما با سابقه درخشان در این حوزه فعالیت میکنیم و معتقدیم حق گرفتنیست!

  مشاوره سریع حقوقی و وام