وام کمک هزینه مسکن

وام کمک هزینه مسکن

امروزه در بازار رکود مسکن برد با کسانی می باشد که سعی در خرید خانه داشته باشند. در ادامه مقاله به وام کمک هزینه مسکن می پردازیم.

اگر به دنبال وکیل حقوقی یا وکیل کیفری هستید می توانید با مشاوران ما در تماس باشید .

09121304085

 وام کمک هزینه مسکن

انواع وام مسکن

وام برای خرید مسکن ، پیش از تغییر وضعیت اقتصادی در سال های اخیر، کمک بزرگی برای خرید خانه به زوجین محسوب می ‌شد.

زوجین و افراد مجرد می‌ توانستند با وام کمک هزینه مسکن حدود پنجاه درصد از قیمت خانه مورد نظرشان را پوشش دهند و به فکر خرید خانه بیفتند.

نوع اول یعنی وام مسکن یکم به کسانی تعلق می ‌گیرد که برای اولین بار از تسهیلات وام  کمک هزینه مسکن استفاده می ‌کنند. شرایط وام خرید مسکن خانه اولی ‌ها به این صورت می باشد که متقاضیان ، طبیعتاً پیش از هرچیز باید در بانک مسکن پولی را سپرده‌ گذاری کنند.

نوع دوم وام برای خرید و دریافت وام کمک هزینه مسکن که می‌ توانید از بانک مسکن نیز آن را دریافت کنید ، وام اوراق می باشد. متقاضیان این وام معمولاً افرادی هستند که پس‌انداز کافی را ندارند یا خودشان نمی ‌توانند سپرده جدیدی را افتتاح کنند و ۱۲ ماه در صف انتظار می مانند.

اوراق مسکن

اوراق وام مسکن به شما این امکان را می‌ دهد که شما فرصتی برای سپرده‌ گذاری برای کمک هزینه خرید مسکن ندارید و نیاز به نقدینگی بسیار فوری برای خرید مسکن مورد نظر دارید ، بتوانید دریافت وام کمک هزینه مسکن را به صورت فوری دریافت کنید.

اوراق حق تقدم گواهی خرید مسکن وام مسکن که به عنوان اوراق تسه هم شناخته می‌ شوند ، اوراقی می باشند که با خرید آن ‌ها در واقع شما حق تقدم دریافت وام کمک هزینه مسکن را خریداری می کنید و بدون نوبت می ‌توانید وام خود را دریافت کنید.

ارزش هر برگ از این اوراق برای وام مسکن 500 هزار تومان می باشد و قیمت هر برگ از آن‌ ها به صورت روزانه تغییر می‌ کند که معمولا بین 8 تا 10 درصد ارزش آن می باشد.

هر کدام از این وام‌ های مسکن میزان عدد مشخصی را در اختیار درخواست کننده وام قرار می ‌دهند در نتیجه حتی می ‌توان میان وام‌ ها تفاوت ایجاد کرد. اعداد وام از بیست میلیون تومان شروع می ‌شود و بعضی از آن‌ ها تا دویست و پنجاه میلیون تومان نیز می ‌رسد.

 وام کمک هزینه مسکن

وام کمک هزینه مسکن

مبلغ سپرده اولیه علاوه بر این وام به شخص برگردانده می شود. پس در مجموع متقاضی می تواند 120 میلیون تومان وام را دریافت کند.

این تسهیلات در شرایطی برای شما امکان پذیر است که تنها یکی از زوجین حساب پس انداز مسکن یکم داشته باشد ، در صورتی که هر دوی آن ها با هم حساب افتتاح کنند ، به این معنا می باشد که هر کدام 40 میلیون تومان و در مجموع 80 میلیون تومان به طور جداگانه در بانک مسکن بگذارند و در مجموع 160 میلیون تومان تسهیلات و کمک هزینه خرید مسکن بگیرند.

از آن جا که 80 میلیون تومان اولیه آن ها نیز به این زوج مسترد می شود ، در نهایت 240 میلیون تومان در اختیار دارند اما به آن ها تنها یک وام جعاله تعلق می گیرد.

چون وام جعاله قائم به واحد مسکونی است نه قائم به فرد متقاضی. یعنی شما باید سند منزلی را که خریداری میکنید برای دریافت وام  کمک هزینه مسکن ارائه دهید تا بتوانید این وام را دریافت نمائید.

سپرده بانکی ، مختص وام ‌اولی‌ ها می باشد و کسانی که می ‌خواهند برای بار دوم یا چندم از این نوع وام استفاده کنند حتما باید از طریق خرید اوراق برای دریافت وام کمک هزینه مسکن اقدام کنند.

در این مقاله با وام کمک هزینه مسکن آشنا شدیم. شما برای مشاوره کیفری خود در هر زمینه ای می توانید به سایت معتبر راهیان عدالت که در این زمینه تخصص دارد مراجعه کنید.

این سایت با دارا بودن انواع وکیل خصوصا وکیل کیفری و حقوقی برای وام کمک هزینه خرید مسکن می تواند به شما در این زمینه مشاوره آنلاین و رایگان بدهد.

این موسسه قبل از قبول وکالت به شما مشاوره رایگان با مشاورین مجرب می دهد و شما می توانید از طریق فضای مجازی با این موسسه در ارتباط  باشید برای مشاوره در این زمینه می توانید با این شماره ها تماس حاصل نمائید.

09121304085 – 02122112230

 

 

در این زمینه نیازمند مشاوره هستید؟

نام و شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند:

  نام شما

  شماره تماس شما

  دیدگاهتان را بنویسید

  • 09121304085
  • Afshinzima32501@gmail.com
  • فرشته،خیابان خیام،نبش قرنی،، خیابان سپهبد قرنی
  • روش های همکاری با ما
  • قوانین و مقررات
  • پرونده های جنجالی

  گروه وکلای راهیان عدالت آماده ارایه انواع خدمات مشاوره و قبول وکالت در تمامی حوزه ها می باشد. 

  ما با سابقه درخشان در این حوزه فعالیت میکنیم و معتقدیم حق گرفتنیست!

  مشاوره سریع حقوقی و وام