وکیل اعاده دادرسی ( تنظیم لایحه اعاده دادرسی )

وکیل اعاده دادرسی

در این زمینه نیازمند مشاوره هستید؟

نام و شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند:

  نام شما

  شماره تماس شما

  با ما ، از آنچه که فکر میکنید به شما نزدیکتر است

  مشاوره کاملا

  اعاده دادرسی به دلیل پیچیدگی های خاص حقوقی و الزامی بودن رعایت موازین شرعی و قانون نسبت به نگارش درخواست اعاده دادرسی باید این درخواست توسط وکیل اعاده دادرسی نوشته شود، شیوه اعتراض اعاده دادرسی حقوقی با کمک وکیل اعاده دادرسی در کنار سایر شیوه های اعتراض نظیر تجدیدنظرخواهی، واخواهی و … از اهمیت بالایی برخوردار است که به موجب عدول قاضی از رایی که سابقا صادر نموده مطرح می گردد.

  شیوه اعتراض اعاده دادرسی با کمک وکیل اعاده دادرسی

  به موجب مواد ۴۲۶ قانون آیین دادرسی مدنی و ۴۷۴ قانون آیین دادرسی کیفری یکی دیگر از شیوه های اعتراض به احکام قطعیت یافته اعاده دادرسی می باشد که به دلیل پیچیدگی های خاص حقوقی و الزامی بودن رعایت موازین شرعی و قانون نسبت به نگارش درخواست اعاده دادرسی باید این درخواست توسط وکیل اعاده دادرسی نوشته شود، شیوه اعتراض اعاده دادرسی با کمک وکیل اعاده دادرسی در کنار سایر شیوه های اعتراض نظیر تجدیدنظرخواهی، واخواهی، فرجام خواهی و … از اهمیت بالایی برخوردار است که به موجب عدول قاضی از رایی که سابقا صادر نموده مطرح می گردد.

  وکیل اعاده دادرسی

  به استناد ماده ۴۷۴ قانون آیین دادرسی کیفری درخواست اعاده دادرسی درباره آرا و احکام قطعی دادگاه ها اعم از اینکه حکم یا رای صادر شده به اجرا گذاشته شده یا نشده باشد در موارد زیر پذیرفته می شود:

  ۱) شخصی به اتهام قتل دیگری محکوم و سپس برای دادگاه محرز گردد که مقتول زنده است.
  ۲) چند تن به ارتکاب یک جرم متهم شوند به گونه ای که لازمه ی وقوع جرم بیش از یک نفر نیست و حتی اگر یک نفر آن جرم را انجام دهد جرم به وقوع می پیوندد.
  ۳) درباره یک اتهام برای یک شخص آرا و احکام متعدد و متضادی صادر شود
  ۴) هنگامی که برای دادگاه محرز گردد که نسبت به مدارک جعلی و یا شهادت خلاف واقع حکم صادر شده است.
  ۵) در صورتی که عمل به وقوع پیوسته در قانون جرم انگاری نشده باشد و برای آن مجازاتی در نظر نگرفته باشد عمل ارتکابی جرم نیست و میتوان مطابق با قانون درخواست اعاده دادرسی نمود.
  وکیل اعاده دادرسی در تمام زمینه های دادرسی با تجربه های بسیاری که دارد به راحتی می تواند نسبت به لغو رای و دادرسی مجدد حکم صادر شده اقدامات لازم را انجام دهد و با فنونی که به کار میگیرد موکل خویش را به نتیجه مطلوب برساند.

  ۱) درخواست اعاده دادرسی به چه جهاتی مطرح می شود؟

  به موجب ماده ۴۲۶ قانون آیین دادرسی مدنی درخواست اعاده دادرسی به جهات مختلفی مطرح می گردد که دو مورد از آن را به اختصار برای شما توضیح خواهیم داد.
  ۱_ موضوع رای یا حکمی که نسبت به موضوع پرونده صادر شده متضاد با ادعای خواهان باشد، بنابراین در صورتی که دادگاه رایی صادر نماید که آن رای مورد تقاضا و ادعای خواهان نبوده، در صورتی که حکم قطعیت یابد قابل اعاده دادرسی خواهد بود به همین دلیل خواسته دعوا مطروحه باید برابر با مفاد رای و حکم صادر شده باشد.
  ۲_ از آنجایی که احکام و آرا صادره باید مطابق با اصول و رعایت قوانین باشند چنانچه حکم صادر شده با اصول و مواد قانونی متضاد باشد می توان درخواست اعاده دادرسی نمود.

  وکیل اعاده دادرسی

  ۲) نحوه رسیدگی به اعتراض اعاده دادرسی و شیوه درخواست آن با کمک وکیل اعاده دادرسی چگونه است ؟

  به طور کلی پس از بررسی درخواست اعاده دادرسی مرجع صالح رسیدگی کننده موضوع دعوا را صورتجلسه می کند و پس از صورت جلسه آن موضوع را مورد بررسی قرار می دهد چنانچه درخواست مود تایید دادگاه باشد، قرار قبول صادر و در غیر اینصورت قرار رد درخواست را صادر میکند، در صورت صدور قرار قبولی درخواست دادگاه دستور تعیین وقت رسیدگی می دهد و ابلاغیه ای به همراه نسخه دوم درخواست اعاده دادرسی به طرف مقابل دعوا و ابلاغ وقت را نیز برای متقاضی ارسال می کند.
  در صورتی که قرار قبولی دادخواست اعاده دادرسی صادر شود حکم سابق نقض و حکم مقتضی صادر می گردد و اقدامات اجرایی که در مرحله قبل اجرا شده به حالت سابق باز می گردد شایان ذکر است بیان کنیم بازگرداندن عملیات اجرایی به حالت سابق یعنی قبل از اجرا مطابق ماده ۳۹ قانون اجرای احکام مدنی بر پایه نهایی شدن حکم می باشد که پس از اعاده دادرسی صادر شده است، حضور وکیل اعاده دادرسی در دادگاه یکی از ملزومات رسیدگی به اعتراض اعاده دادرسی می باشد تا موکل با کمک وی روش درستی را طی نماید و به نتیجه مطلوب برسد.

  ۳) مرجع صالح رسیدگی به درخواست اعاده دادرسی کدام مرجع می باشد؟

  مطابق قانون مرجع صالح رسیدگی به درخواست اعاده دادرسی مرجعی است که حکم قطعی از جانب آن صادر شده است به طور مثال چنانچه یک حکم در دادگاه بدوی صادر شود و قطعیت یابد مرجع صالح رسیدگی به درخواست اعاده دادرسی دادگاه بدوی می باشد و در صورتی که درخواست اعاده دادرسی قبول شود حکم مقتضی صادر می گردد.
  وکیل اعاده دادرسی، با تکیه بر دانش، تخصص و تجربه خود تا زمانی که دادگاه پرونده را مختومه نماید همراه موکل خواهد بود.

  وکیل اعاده دادرسی

  وکیل اعاده دادرسی اگر با تجربه و تخصص بسیار عالی بتواند پرونده شما را به راه اندازد بدون شک این وکیل پایه یک دادگستری یک وکیل حتذق و با تجربه می باشد، چرا که اعاده دادرسی کار بسیار سختی است بدین طریق که به اعتبار دادگاه مربوط می شود و پرونده ای که حکم آن صادر شده است بدون شک در شرایط خاص و البته سختی می تواند دوباره حکم را منتفی کند و درخواست تجدید نظر برای آن صادر شود.

  اما برخی اوقات بنا به دلایلی که ممکن است در هنگام رأی و حکم نهایی وجود داشته است می‌توان به حکم اعتراض کرد و این گونه درخواست اعاده دادرسی داد، که بدین شکل وکیل اعاده دادرسی می تواند با تنظیم دادخواست برای دادرسی آن را برای دادگاهی که حکم در آن صادر شده است ارسال نمایند، تا در صورت قبول؛ پرونده دوباره به جریان بیفتد.

  اگر به دنبال وکیل حقوقی یا وکیل کیفری هستید می توانید با مشاوران ما در تماس باشید .

  ۰۹۱۲۱۳۰۴۰۸۵

  نحوه رسیدگی به پرونده با وکیل اعاده دادرسی

  البته خاطر نشان می کنم تنها به موردی که به عنوان اعاده دادرسی به آن اشاره شده است رسیدگی می‌شود و این نکته را صدالبته وکیل ماهر برای شما روشن خواهد کرد،تا در کمترین زمان ممکن بتوانید به نتیجه مطلوب خود برسید و البته این وکیل با مهارتی که در طی سالیان سال کار و تجربه به دست آورده به طور حتم خواهد توانست مدارک و مستندات خوبی را برای شما دست و پا کند تا بتوانید هر چه سریع تر به نتیجه ای که حق شماست برسید.

  وکیل اعاده دادرسی به‌خوبی می تواند شرایط و جو دادگاه را در دست بگیرد و بداند که در چه زمانی و با چه شرایطی باید سخن بگوید، تا رای مورد نظر را به نفع موکل خود تغییر دهد چرا که دادگاه به همین راحتی اعاده دادرسی را قبول نمی‌کند و اگر قبول نماید، باید کاملاً با برنامه ریزی درست روند پرونده را به انجام رساند.

  و البته وکیل اعاده دادرسی مهلت مشخص شده را کاملاً در نظر دارد و به همین خاطر باید تمام سعی خود را بکند که در کمترین زمان ممکن بهترین بازدهی را برای کار خود در بر داشته باشد، اثبات بسیاری از مواردی که باعث شده است تا اعاده دادرسی انجام شود شاید کمی سخت باشد اما اگر وکیل از مهارت بالایی برخوردار باشد به خاطر سابقه درخشانی که دارد خواهد توانست مدارک مهم و مستندی را به دادگاه ارائه دهد.

  برنامه ریزی درست

  وکیل مجرب اعاده دادرسی اصولاً در مورد فسخ حکم نیز باید راه های خاصی را در نظر بگیرد چراکه در برخی شرایط تنظیم دادخواست اگر به شیوه‌ای درست باشد می‌تواند تاثیر خود را در جو و فضای دادگاه بگذارد، اما در شرایط دیگر وکیل به خوبی می‌داند که باید بنا به دلایلی تجدید نظر را برای حکم در نظر گرفت؛ شما اگر یک وکیل مجرب  داشته باشید به خوبی به شما اعلام خواهد کرد که چه هزینه ای را برای دادگاه باید صرف کنید و چه مدت را باید صبر نمایید تا دادگاه رای اعاده دادرسی را برای شما ابلاغ نماید.

  وکیل برای تنظیم لایحه بدون شک برای اعاده دادرسی باید حضور داشته باشد چرا که شما با چارچوب قانون و قوانین دیوان عدالت آشنایی کاملی ندارید و بدین جهت با پروسه طولانی روبه رو خواهید شد و البته که باید به هزینه های بسیار زیاد ان نیز فکر کنید.

  وکیل اعاده دادرسی به خوبی می‌تواند وکالت شما را برای اعاده دادرسی قبول کرده و شرایط را کاملا واضح برای شما شرح می دهد چرا که اعاده دادرسی کار آسانی نیست و باید با شرایط خاصی و با برنامه ریزی درستی همراه باشد.

  به هیچ عنوان این نکته را ندید نگیرید، که قبل از درخواست اعاده دادرسی حتماً با وکیل در این مورد مشورت نمایید، تا وکیل به شما موارد خاصی را متذکر شود که آیا اعاده دادرسی شما به نتیجه خواهد رسید یا خیر.

  اهمیت تجربه و تخصص وکیل

  چرا که موارد بسیاری باید وجود داشته باشد تا اعاده دادرسی شما در دادگاه مورد قبول واقع شود، اعاده دادرسی در برخی مواقع کیفری و در برخی شرایط دیگر حقوقی می باشد؛ که وکیل مجرب با تمام این حوزه آشنایی کامل دارد، به این دلیل که این وکیل یک وکیل ماهر و از جمله وکلای پایه یک دادگستری می باشد.

  تخصص وکیل اعاده دادرسی به شکلی است که می تواند شما را به بهترین نحو ممکن به نتیجه دلخواه برساند به شرطی که شما همکاری لازم را داشته باشید و تمام مدارک و مستندات موجه و لازم را به صورت کاملاً جزئی و کامل در اختیار او قرار دهید تا بتواند بهترین ها را در دادگاه ارائه دهد.

  البته بدین سبب نتیجه را به نفع شما تغییر دهد، شما برای اینکه یک وکیل اعاده دادرسی خوب را بتوانید بشناسید اولین کاری این است که به سابقه کاری وی توجه نمایید و ضمن تحقیق در مورد تخصص و تجربه او با مشورت در ابتدای کار و همچنین واگذاری پرونده به او برای اعاده دادرسی قدم های محکم را شروع به برداشتن نمایید.

  مشاوره با وکیل متخصص

  • 09121304085
  • Afshinzima32501@gmail.com
  • فرشته،خیابان خیام،نبش قرنی،، خیابان سپهبد قرنی
  • روش های همکاری با ما
  • قوانین و مقررات
  • پرونده های جنجالی

  گروه وکلای راهیان عدالت آماده ارایه انواع خدمات مشاوره و قبول وکالت در تمامی حوزه ها می باشد. 

  ما با سابقه درخشان در این حوزه فعالیت میکنیم و معتقدیم حق گرفتنیست!

  تماس کاملا رایگان