وکیل ملکی تهران ( مشاوره رایگان )

در این زمینه نیازمند مشاوره هستید؟

نام و شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند:

  نام شما

  شماره تماس شما

  با ما ، از آنچه که فکر میکنید به شما نزدیکتر است

  مشاوره کاملا

  وکیل ملکی تهران

  گستردگی دعاوی ملکی و حوضه فعالیت وکیل ملکی بسیار زیاد و پیچیده بوده است ، ما در این بخش قصد داریم تا بخشی از فعالیت های مهم وکیل ملکی تهران را نام ببریم .

  1. دعاوی بر سر حق سر قفلی
  2. دعاوی مرتبط با پیش فروش ملک یا زمین
  3. حق کسب و پیشه
  4. دعاوی فی مابین مالک و مستاجر
  5. مطالبه اجرت المثل
  6. خلع ید و تصرف از املاک

  با وجود جرائم و عاوی بسیار زیاد در حوضه مشکلات ملکی اما از ۶ مورد از بدیعی ترین و اصلی ترین موارد دعاوی ملکی و حقوقی است ، در ادامه قصد داریم تا توضیح مختصری از انواع دعاوی ذکر شده داشته باشیم تا شما هم با آنها آشنا شوید و مرحله راحت تری برای حل و پیگیری دعاوی ملکی داشته باشید .

  دعاوی بر سر حق سر قفلی :

  قعطا شما هم مواردی بسیاری از فروش با عنوان فقط سرقفلی برخورد داشته اید ، سرقفلی در زبان عامیانه همان صاحب شغل یا برند در آن ملک تجاری است ، بدین معنی است که فرد برای سال هایی شغلی یا فعالیتی را در آن ملک تجاری داشته و الان صاحب امتیاز آن فعالیت است .

  در این زمان فرد خریدار صرفه صاحب امتیاز آن شغل در آن ملک است ولی ملکیت آن مغازه را دارا نیست و اگر بخواهد اغییر شغل یا فعالیت دهد باید از صاحب ملک اجازه بگیرید ، سرقفلی در برابر هزینه خرید ملکیت هزینه بسیار کمتری را دارد .

   

  وکیل دعاوی ملکی تهران

  وکیل دعاوی ملکی از جمله دعاوی مهم حقوقی هستند که در دو دادگاه حقوقی و کیفری مورد رسیدگی قرار می گیرند، به دلیل وسعت پایتخت ایران ( تهران) این نوع مشکلات مکررا میان اشخاص رخ می دهد که در این خصوص باید به وکیل ملکی تهران رجوع نمود تا وی با تبحر، تجربه و تخصص خود مانع رخ دادن چنین مشکلاتی می شود.

  دادرسی دعاوی ملکی تهران با کمک وکیل ملکی تهران

  دعاوی ملکی یکی از مهم ترین دعاوی هستند که برای بخش اعظمی از جامعه رخ می دهد و از حساسیت های زیادی در کشور های توسعه یافته همچون کشور ما برخوردار خواهد بود، به دلیل وسعت پایتخت ایران ( تهران) این نوع مشکلات مکررا میان اشخاص رخ می دهد و در مراجع قضایی بسیار مورد بحث و دعوا قرار می گیرد که در خصوص آن حتما باید به وکیل ملکی تهران رجوع نمود تا وی با تبحر، تجربه و تخصص خود مانع رخ دادن چنین اختلافات و مشکلات حقوقی شود. اکثر مشکلات ملکی به دلیل عدم آگاهی اشخاص نسبت به نکات حقوقی و قوانین و مقررات مربوطه به وجود می آید چرا که دعاوی ملکی از پیچیدگی های خاصی برخوردار است که ممکن است با اقامه یک دعوا دعوای دیگری از سوی خوانده علیه خواهان مطرح گردد و جلسه دادگاه به ضرر خواهان تمام شود.

  وکیل ملکی تهران

  بنابراین نقش یک وکیل پایه یک دادگستری که متخصص در این زمینه می باشد بسیار پررنگ خواهد بود، دعاوی ملکی دارای شاخه های فراوانی است که در دو مرجع قضایی من جمله مراجع قضایی حقوقی و کیفری مطرح می گردند و به دلیل اینکه نیازمند موشکافی دقیق و کارشناسانه هستند حضور وکیل زبده و کارآمد جهت دادخواهی پرونده مطروحه، بسیار ضروری و الزامی می باشد بنابراین دادرسی دعاوی ملکی تهران با کمک وکیل ملکی تهران از اهمیت بالایی برخوردار است و حضور وی در دادرسی بسیار مثمر ثمر خواهد بود.

  ۱) به چه دعاوی عنوان دعاوی ملکی اطلاق می گردد؟

  از جمله دعاوی که می توان به آن، عنوان دعاوی ملکی را اطلاق نمود که در دادگاه حقوقی مورد اقامه دعوا قرار می گیرند عبارت هستند از:

  ۱_ مطابق قانون مدنی اقامه دعاوی در اسناد عناوین مختلفی دارد که عبارت هستند از:
  _ ابطال سند رسمی
  _ ابطال سند مالکیت معارض
  _ ابطال اجراییه ی ثبتی برای املاک، اراضی و ابنیه
  _ الزام به فک رهن سند های ضمانتی
  ۲_ دعاوی سرقفلی من جمله تخلیه اماکن تجاری، تعدیل اجاره ساختمان یا واحد تجاری، مطالبه سرقفلی
  ۳_الزام به تحویل مبیع
  ۴_ تاخیر تادیه و مطالبه اجرت المثل
  ۵_ خلع ید در تصرف عدوانی
  ۶_ فروش ملک مشاع بدون کسب اجازه از شرکای ملک
  ۷_ فروش مال غیر به دیگری

  برخی از دعاوی ملکی نیز در دادگاه کیفری مطرح می شوند که عبارت هستند از :

  ۱_ اجتماع و تبانی جهت ثبت ملک غیر
  ۲_ تخریب عمدی املاک
  ۳_ خیانت در امانت در بحث املاک، اراضی و ابنیه
  ۴_ کلاهبرداری و دعاوی کیفری مربوط به املاک و اموال غیر منقول
  ۵_ جعل اسناد ملکی و تغییر کاربری عرصه های کشاورزی
  دعاوی ملکی مزبور که در دادگاه حقوقی و کیفری مورد بحث قرار می گیرند دعاوی بسیار پیچیده ای هستند که تنها یک وکیل ملکی متخصص میتواند آن را با رعایت اصول صحیح دادرسی پیش ببرد چرا که وی عالمانه، آگاهانه و دانش کافی نسبت به قوانین و مقررات پیش ببرد و شما به نتیجه مطلوب تان برساند.

  ۲) وکیل ملکی تهران از چه ویژگی هایی برخوردار است؟

  مهمترین ویژگی بارز وکیل ملکی تهران به روز بودن وی نسبت به تمام اطلاعات حقوقی و قوانین مربوط به دعاوی ملکی می باشد .
  دومین ویژگی وی دقت و تسلط وی در زمینه حل و فصل دعاوی ملکی من جمله دعوای خلع ید، ابطال سند، فروش مال غیر، استرداد املاک و اراضی، تصرف عدوانی و… می باشد .
  سومین ویژگی منحصر به فرد وی مهارت خاصش در زمینه نگارش اوراق قضایی، شکواییه، دادخواست، لایحه و… می باشد که با تقدیم آنها در صدور حکم تاثیر گذار است.

  وکیل ملکی تهران

  ۳) مزایای مشاوره با وکیل ملکی تهران چیست؟

  یکی از مهمترین مزایای دریافت مشاوره از موسسه هایی که ارائه خدمات حقوقی می دهند این است که از وکیل ملکی تهران تسریع روند دادرسی در پرونده مطروحه می باشد چرا که زمان برای وکیل متخصص بسیار مهم است و نقش تعیین کننده ای در سرعت عمل آنان دارد، وکیل ملکی تهران از اتلاف وقت شما جلوگیری می کند.
  دومین مزیت کسب مشاوره با وکیل ملکی تهران اطمینان به علم و دانش کافی و وافی وی نسبت به تمام قوانین ثبتی، آیین دادرسی مدنی، مدنی، کیفری، آیین نامه ها و تمام آرا اصراری، مشورتی و وحدت رویه می باشد که می تواند اطلاعات حقوقی بسیار مفید و روند درست دادرسی را در اختیار موکل خویش قرار دهد
  سومین مزیت وی مقرون به صرفه بودن آن نسبت به زمان و هزینه می باشد.

  ۴) دعاوی ملکی در کدام دادگاه مورد پیگیری قرار می گیرند؟

  دعاوی ملکی هم در دادگاه حقوقی و هم در دادگاه کیفری مورد دادرسی و پیگیری قانونی قرار می گیرند.

  دادرسی دعاوی ملکی با کمک وکیل ملکی تهران

  دعاوی ملکی از جمله دعاوی هستند که به طور کلی در سه شاخه اصلی مطرح می شوند که این شاخه ها عبارت است از حقوقی، کیفری و ثبتی و در این خصوص تنها یک وکیل ملکی تهران می تواند به شما کمک نماید و نسبت به دفاع از حق شما اقدامات حقوقی لازم را انجام دهد،
  وکیل ملکی تهران با توجه به تجربه و تخصصی که در این زمینه دارد و با علم کافی نسبت به قوانین و مقررات مدنی،آیین دادرسی مدنی، قانون ثبت اسناد و املاک،قوانین کیفری مربوط به دعاوی ملکی وقت را غنیمت شمرده و با پیش روی اصول صحیح قوانین، در کمترین زمان می تواند شما را به نتیجه دلخواهتان برساند، بنابراین دادرسی دعاوی ملکی با کمک وکیل ملکی تهران از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که وکیل ملکی عالمانه در این راه شما را راهنمایی می کند.
  دعاوی ملکی به دعاوی گفته می شود که اشخاص حقیقی نسبت به اموال غیر منقول خود طرح دعوا می نمایند، این دعاوی مربوط به حق مالی می باشند که اجرای آن مستقیما برای شخص یک منفعت ایجاد می کند، مطابق ماده ۱۲ قانون مدنی اموال غیر منقول اموالی هستند که نمی توان آن را از محلی به محل دیگر جابجا نمود.

  اموال غیر منقول نیز سه قسم هستند اعم از اموال غیر منقول ذاتی، اموال غیر منقول تبعی و اموال غیر منقول حکمی که مطابق ماده ۱۲ قانون مدنی اموال غیر منقول ذاتی منحصر به زمین می شوند که امکان جابه جایی ندارند و طبق ماده ۱۳،۱۴،۱۵ و ۱۶ قانون مدنی اموالی مانند اراضی، ابنیه، مجسمه و امثال آن که امکان جابجایی آنها وجود ندارد و به واسطه عمل انسان به وجود آمده است و نقل و انتقال آن مستلزم خرابی یا نقص مال یا محل آن می شود جزء اموال غیر منقول از نوع تبعی محسوب می شوند ، مطابق ماده ۱۷ قانون مدنی نیز اموالی مانند حیوانات و اشیا که مالک آن، برای عمل زراعی مورد استفاده قرار دهد در حکم مال غیر منقول می باشد.

  وکیل ملکی تهران

  ۱) نسبت به دعاوی ملکی در کدام دادگاه باید اقامه دعوا نمود؟

  دادگاهی که صلاحیت رسیدگی به دعاوی ملکی را دارد دادگاهی است که در محل وقوع ملک یا نزدیک به آن قرار داشته باشد، در واقع هنگامی که یک دعوای ملکی یا دعوای مالی میان طرفین دعوا رخ می دهد طرفین برای رسیدگی و دادخواهی حقشان باید به دادگاهی که ملک در آنجا قرار دارد یا نزدیک به آن می باشد اقامه دعوا کنند.

  ۲) به چه دعاوی، دعاوی ملکی گفته می شود؟

  از جمله دعاوی که می توان به آن عنوان دعاوی ملکی حقوقی اطلاق نمود عبارت است از:
  ۱_ الزام به فک رهن و سند های ضمانتی
  ۲_ مطالبه و درخواست اجرت المثل
  ۳ _ فسخ قراردادهایی که از نظر قانونی ناقص هستند
  ۴_ ابطال معامله صوری به قصد فرار ازدین
  ۵_ خلع ید
  از جمله دعاوی که می توان به آن عنوان دعاوی ملکی کیفری اطلاق نمود عبارت است از:
  ۱_ جعل اسناد تغییر کاربری اراضی کشاورزی
  ۲_ کلاهبرداری و دعاوی ملکی کیفری مربوط به آن
  ۳_ ثبت ملک غیر با تبانی
  ۴_ تخریب عمدی املاک
  ۳) دعاوی مربوط به ملک از چه طریقی پیگیری می شوند؟
  دعاوی ملکی هم از طریق دادگاه حقوقی و هم از طریق دادگاه کیفری پیگیری قانونی می شود.

  ۴) مزایای اختیار کردن وکیل ملکی تهران در دعاوی ملکی چیست؟

  نخستین مزیت اختیار کردن وکیل ملکی تهران نسبت به دادرسی پرونده مطروحه در دادگاه صالح،تسریع روند دادرسی می باشد، وکیل ملکی از اتلاف وقت شما جلوگیری می کند همچنین از نظر هزینه مقرون به صرفه نیز است.
  دومین مزیت اختیار کردن وکیل ملکی تهران اطمینان از علم و آگاهی وی نسبت به قوانین مربوط می باشد زیرا یک وکیل ملکی تهران در این زمینه تخصص دارد باید نسبت به تمام قوانین من جمله آیین دادرسی مدنی، قانون مدنی، قوانین کیفری مربوط، قانون ثبت اسناد و املاک ، آیین نامه و تمامی آرا وحدت رویه،مشورتی و اصراری آگاه باشد تا راه درست را پیش روی شما قرار دهد و به خوبی شما را راهنمایی کند.

  چطور از بهترین وکیل ملکی تهران مشاوره بگیریم؟

  در تمام شهر های ایران، می توان گرانی و قیمت رو به رشد املاک و مستغلات را مشاهده کرد. اما این افزایش قیمت در شهر های بزرگ بخصوص تهران بیش از سایر شهرهاست.
  یکی از دلایل مهم افزایش قیمت املاک و مستغلات، مهاجرت مردم، از شهرهای کوچک تر و روستاها به کلان شهر ها می باشد. با افزایش جمعیت، تقاضا برای مسکن بالا و بالاتر می رود؛ به این ترتیب از خانه های ۲۰ متری گرفته تا زیر زمین ها و اتاق های بالای پشت بام، در معاملات ملکی وجود دارد.
  بنابراین بهتر است برای رسیدگی به دعاوی ملکی خود، در شهر تهران، از افراد متخصص مانند وکیل ملکی تهران کمک بگیریم. در ادامه به دعاوی ملکی و وضعیت املاک و مستغلات در تهران می پردازیم.

  وکیل ملکی تهران

  دعاوی ملکی کدامند؟

  همانطور که همه دعاوی به دو دسته حقوقی و کیفری تقسیم می شود؛ دعاوی ملکی نیز از این قاعده مستثنی نیست. البته در دعاوی ملکی، موضوعات کیفری، چندان مطرح نیست و بحث های اصلی بر سر دعاوی حقوقی می باشد. به همین دلیل در این مقاله سعی کرده ایم به مهم ترین دعاوی ملکی و رسیدگی به آنها با کمک وکیل ملکی اشاره کنیم.
  مهم ترین دعاوی ملکی، عبارت است از:
  الزام به تحویل ملک
  الزام به تخلیه و استرداد ملک
  الزام به تنظیم سند رسمی
  الزام به اخذ پایان کار
  مطالبه خسارت تاخیر تادیه
  مطالبه سرقفلی
  نقض مقررات آپارتمان نشینی
  اثبات مالکیت
  تصرف عدوانی
  فسخ معامله
  قلع و قمع بنا
  فروش ملک مشاع
  خلع ید
  فک رهن
  تعدیل اجاره بها

  مواردی که به آن ها اشاره کردیم از جمله مهم ترین دعاوی ملکی است. این گونه پرونده ها در کشور بسیار رایج می باشد اما رسیدگی به آن ها، زمان زیادی از دادگاه ها و افراد شاکی و متشاکی می گیرد.

  چرا در تهران، باید وکیل ملکی تهران بگیریم؟

  حجم زیاد معاملات و شرایط خاص شهری مثل تهران، باعث شده است تا اختلافات در مورد مسائل ملکی شدت بگیرد و روزانه تعداد زیادی پرونده با این موضوعات تشکیل شود. گاهی جریان رسیدگی به این پرونده ها، تا سالها به دلیل اختلاف بین مالکین و یا مبهم بودن وضعیت مالکیت آن، طول می کشد.
  از آن جایی که ارزش ملک در تهران بسیار بالاست، طرفین، در بسیاری از موارد حاضر به مصالحه نبوده و وضعیت پیچیده می شود. بنابراین لازم است تا برای سرعت بخشیدن به روند رسیدگی به پرونده، از وکیل ملکی تهران، کمک گرفت.

  وکیل ملکی تهران
  وکیل ملکی تهران باید به چه مواردی آشنا باشد؟

  وکیل ملکی تهران علاوه بر این که بر شرایط و قوانین کلی املاک مسلط است، با وضعیت زمین ها، املاک و پرونده هایی که معمولا در این شهر مشکل ساز می شود، آشنایی بیشتری دارد. او روند قضایی رسیدگی به پرونده ها را می شناسد و می داند چطور و از کجا کار را آغاز کند.

  آیا برای رسیدگی به دعاوی ملکی خود در تهران، حتما باید ساکن تهران باشم؟

  برای رسیدگی به پرونده های موکلین عزیز، فاصله جغرافیایی دیگر محدودیت نیست. شما می توانید از راه دور و در شهر خودتان، رسیدگی به پرونده های دعاوی ملکی خود را به وکیل ملکی تهران در موسسه حقوقی راهیان عدالت، واگذار نمایید تا در اسرع وقت و بدون کمترین دغدغه، پرونده ملکی شما را به نتیجه برسانیم.
  بهترین وکیل ملکی تهران کیست؟
  بهترین وکلای ملکی کسانی هستند که در این زمینه تخصص و تجربه دارند و سالهاست وکالت پرونده های ملکی متنوع بزرگ و کوچک را بر عهده داشته اند.

  موسسه حقوقی راهیان عدالت با سالها تجربه در زمینه پرونده های ملکی در شهر های بزرگ و دعاوی مرتبط با آن، آماده خدمت رسانی به همه کسانی است که می خواهند روند قضایی کم دردسری داشته باشند.
  برای درخواست وکیل ملکی تهران یا دریافت مشاوره، با شماره تلفن زیر در تماس باشید:
  موسسه حقوقی راهیان عدالت ۰۲۱۹۱۰۰۴۸۵۸

  مشاوره با وکیل متخصص

  • 09121304085
  • Afshinzima32501@gmail.com
  • فرشته،خیابان خیام،نبش قرنی،، خیابان سپهبد قرنی
  • روش های همکاری با ما
  • قوانین و مقررات
  • پرونده های جنجالی

  گروه وکلای راهیان عدالت آماده ارایه انواع خدمات مشاوره و قبول وکالت در تمامی حوزه ها می باشد. 

  ما با سابقه درخشان در این حوزه فعالیت میکنیم و معتقدیم حق گرفتنیست!

  تماس کاملا رایگان