وکیل ملکی

پیش از معرفی وکیل ملکی و وظایف او باید گفت که یکی از رایج ترین و مهم ترین دعاوی حقوقی، دعاوی مربوط به املاک می باشند. از این رو لزوم مراجعه به این نوع وکیل و استفاده از دانش او ضروری است. پرونده های دعاوی ملکی با توجه به موضوع آن ها به دسته های حقوقی و کیفری تقسیم می شوند که جهت بررسی نیاز به تخصص و علم این نوع وکیل دارند.

وکیل ملکی در موارد و دعاوی ملکی بسیاری حق ورود دارد. برای نمونه می توان به این مورد خاص اشاره کرد. املاکی که به تملک نهاد های اجرایی درآمده اند جهت رسیدگی به دعاوی مربوطه پرونده آنان به این نوع وکیل سپرده می شوند. مالکین این نوع ملک اغلب به دنبال وکیلی متخصص برای پس گرفتن اموال خود هستند و قطعا وکیل ملکی بهترین گزینه برای آنان خواهد بود.

مشاوره با وکیل ملکی

مشاوره با وکیل ملکی

پرونده‌های مربوط به مسایل ملکی یکی از موارد تخصصی در دادگاه‌ ها می ‌باشند که با توجه به وجود قوانین بسیار زیاد  و تبصره و بند های گوناگون ، بدون یک وکیل ملکی خوب نمی ‌توان از آن ها موفق بیرون آمد.

موفقیت در این پرونده‌ها نه تنها نیاز به استفاده از خدمات وکیل ملکی است بلکه شما حتما می ‌بایست رزومه وکیل ملکی خود و میزان تجربه او را در این پرونده‌ها بررسی کنید و در صورت موجه بودن ، اقدام به امضای وکالت ‌نامه با وی نمایید.

یکی از ویژگی های وکیل ملکی بهره مندی از دانش به روز در باب قوانین جدید و قدیم ملکی می باشد. وکیل ملکی پس از اختصاص زمان کافی و جلسات متعدد که با موکلش برگزار می کند ، می تواند بهترین استراتژی پیشبرد دعوی ملکی را در جهت امکان برد در پرونده موکل سازمان دهی کند.

از دیگر مشخصات وکیل ملکی این است که در نگارش لایحه به صورت ماهرانه تمامی موارد مرتبط با پرونده را ذکر کند و با داشتن قدرت بیان و تسلط  به پرونده ، در حضور قاضی از  حقوق موکل خود  دفاع نماید.

پرونده های ملکی  به طور خاص شامل اموال غیر منقول و ملک می شود و  ممکن است در یکی از شاخه های حقوقی یا کیفری قرار بگیرند ولی در بیش تر مواقع جهات حقوقی دارد.

مهم ترین پرونده های دادگستری پرونده های ملکی است که مهارت بیش تری نسبت به دیگر پرونده ها می خواهد که لازم است فرد برای طرح دعوی به یک وکیل مشکلات ملکی مراجعه نماید.

وکیل ملکی کیست؟

 

وکیل ملکی کیست؟

وکیل ملکی یا وکیل متخصص در امور ملکی به شخصی اطلاق می شود که در خصوص مسائل حقوقی ملک آگاه و دارای تجربه کافی باشد. همچنین او دارای تبحر کافی در دادن مشاوره به افراد بوده و در یافتن راه حل مناسب در خصوص مشکلات ملکی به خوبی عمل می کند.

اهمیت مراجعه به وکیل ملکی برای حل مشکلات و دعاوی ملکی

پیش تر نیز عنوان شد که وکیل ملکی جزء وکلای متخصص در خصوص طرح دعاوی و امور ملکی می باشند. بنابراین لازمه پیشبرد دعوا و طی کردن صحیح تمامی مراحل حقوقی پرونده، ارائه مشاوره حقوقی، راهنمایی در تنظیم پرونده توسط آنان می باشد.

همچنین این نوع وکیل با همراهی افراد در طی کردن مراحل رسیدگی به پرونده سبب تسریع در روند حل دعوا می شوند. از طرفی جلو بردن فرایند پیچیده قضایی و حقوقی پرونده خارج از دانش و حوصله موکل است به همین دلیل مداخله این نوع وکیل را می طلبد.

تخصص بهترین وکیل ملکی در چیست؟

تخصص بهترین وکیل ملکی در چیست؟

 1. دعوای خلع ید:اینگونه دعاوی زمانی  اقامه میشود که مالک مال غیرمنقول نسبت به شخصی که آن خانه را تصرف کرده است و تصرفات او اقامه ی دعوا کند.اینگونه دعاوی با دعاوی رفع تصرف عدوانی برابر نیست.
 2. دعوای رفع تصرف عدوانی: در این دعاوی فرد شاکی باید ثابت کند بر ملک تصرف داشته است و ملک مد نظر را بدون رضایت او از دستش خارج کرده اند و در این مورد نکته ی مهم اثبات سابقه ی تصرف است اما در دعوای خلع ید خواهان این دعوا باید مالکیت خود نسبت به ملک را به اثبات برساند
 3. . دعوای الزام به تحویل ملک: این دعوا زمانی اقامه میشود که فروشنده ملک فروخته شده رادر تاریخ معین به خریدار تحویل ندهد در این شرایط از وکیل ملکی کمک میگیرد.

ویژگی های وکیل ملکی

ویژگی های وکیل ملکی

داشتن مجوز و پروانه فعالیت ،دانش آکادمیک و دانشگاهی وهمچنین دارا بودن از شم حقوقی بالا لازمه ی کار و فعالیت هر وکیلی است اما علاوه بر اینها یک وکیل متخصص در امور ملکی لازم است تا از ویژگی های دیگری نیز برخوردار باشد که از جمله ی آنها میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

دارا بودن از تجربه ی بالا در زمینه ی امور ملکی، زیرادر بعضی پرونده های ملکی فقط داشتن دانش برای رسیدن به بهترین نتیجه کافی نیست و بهترین وکیل ملکی وکیلی است که مسئولیت رسیدگی به پرونده های مختلف ملکی را داشته و به این واسطه در دعاوی ملکی مجرب شده.

همانطور که گفته شد داشتن تجربه ی کافی مهم ترین رکن برای انتخاب یک وکیل خوب است به این دلیل که هنگامیکه وکیلی از دانش و تجربه در کنار هم برخوردار باشد میتواند پرونده را در کوتاه ترین زمان ممکن به بهترین نتیجه برساند

املاک  ارزشمند ترین و مهم ترین دارایی هر فردی است از همین رو پرونده های ملکی جزو مهم ترین پرونده های قضائی به شمار میروند و دعاوی مربوط به املاک هم بسیار پرهزینه است.

به همین دلیل است که در پرونده های ملکی نیاز است تا از یک وکیل مجرب کمک گرفته شود زیرا وکیل با تجربه، تبحر بالاتری در دفاع کردن و سخنوری دارد و با این قبیل از پرونده ها و قوانین و آیین نامه های آن آشنایی بیشتری دارد و این یکی از دلایلی است که میتواند پرونده ها را به نتایج خوبی برساند.

در این قبیل پرونده ها وکلای ملکی نباید نتیجه را برای موکل خود تضمین کنند و قول پیروز شدن در پرونده را بدهند.

وکیل ملکی خوب با دانش و تجربه ای که در زمینه ی اموال منقول و غیرمنقول دارد به راحتی میتواند موکل خود را به حقوق قانونی خود برساند.

به طورکلی ویژگی های وکیل ملکی را میتوان اینگونه دسته بندی کرد:

۱: داشتن مجوز و پروانه و دانش آکادمیک

۲: داشتن شم حقوقی عالی در زمینه مسائل دعاوی حقوقی و ملکی

۳: داشتن تجربه حقوقی و اجتماعی در خصوص رسیدگی به پرونده های ملکی

۴: داشتن آشنایی کامل به روند دادگاه رسیدگی به پرونده حقوقی ملک

۵: آشنایی کلی با کارمندان و قضات دادگاه و آشنا بودن به رویه حوزه قضایی

۶: آگاهی از نحوه دادخواست و کیفیت و خواسته دعوا

مهم ترین موضوعاتی که توسط این نوع وکیل رسیدگی می شوند:

 1. دعوای الزام به فک رهن و سندهای ضمانتی
 2. دعاوی الزام به اخذ صورت مجلس تفکیکی برای ساختمان‌ هایی که واحد‌های مستقل و چند گانه دارند.
 3. دعاوی مربوط به الزام به دریافت پایان کار برای ساختمان‌ هایی که اقدامات ساخت و ساز در مورد آن ها پایان یافته است و به وسیله کارشناس مورد تایید بوده است..
 4. دادخواست ابطال قرارداد
 5. دادخواست مطالبه‌‌ی اجرت المثل
 6. تقسیم و یا فروش مال مشترک یا مال مشاعابطال اسناد مالکیتتجویز انتقال منافعتوقیف اموال و تامین خواسته
 7. دستور دادرسی فوری یا موقت
 8. داوری و حکمیت
 9. انحصار وراثت
 10. الزام به انجام تعهدات
 11. مطالبه خسارت طبق قرارداد
 12. الزام به تنظیم سند رسمی : بر اساس ماده ی ۲۲ قانون ثبت ، دولت کسی را مالک می شناسد که نامش در دفتر ثبت املاک به عنوان مالک ثبت شده باشد.فروشنده حتما برای تکمیل معاملات ملکی با حضور در دفاتر ثبت املاک ، سند رسمی ملک را به نام خریدار باید بکند. اگر فروشنده چنین کاری را انجام ندهد دعوایی که وکیل ملکی به شما اقامه می کند دعوای الزام به تنظیم سند رسمی می باشد.
 13. دعوای خلع ید : دعوایی می باشد که یک وکیل ملکی با تجربه تشخیص می دهد زمانی باید این دعوا را اقامه کند که مالک و صاحب یک مال غیرمنقول مانند زمین یا خانه علیه کسی که آن را تصاحب کرده باشد برای رفع تصرف او اقامه می شود.
  خلع ید را در شرایط متفاوت میتوان به چند دسته تقسیم کرد:
  الف)خلع ید غاصبانه:
  این دعاوی را دعوای تصرف عدوانی نیز مینامند که در آن فردی ملک فرد دیگری را بدون اینکه قرارداد و نوشته ای بین آنها منعقد شده باشد غصب کرده و ازآن خود میکند و فرد شاکی باید غصب شدن ملک خود را باسند و مدرک به اثبات برساند.
  ب)خلع ید امانی:
  در این نوع دعاوی در ابتدا قراردادی بین طرفین به ثبت رسیده و مالک،ملک خود را برای مدت زمان مشخصی به شخص دیگری مسیپارد و اگر بعد از تمام شدن مدت مشخص شده در قرارد فرد ملکی که در اختیار داشت را به مالک پس ندهد به عنوان قاصب شناخته میشود و مالک میتواند از او شکایت کند.
  شرکای یک ملک مشاع هم میتوانند از یکدیگر شکایت کنند زیرا ملک مشاع متعلق به تمام شرکاست و هیچ یک از آنها نباید حتی قسمتی از آن را به تصرف خود در بیاورد.
 14. دعوای افراز ملک :
  در مواقعی که ملکی به صورت مشاعی بین چند نفر مشترکا وجود داشته باشد ، در صورت عدم توافق بین طرفین ، وکیل ملکی شما باید ضمن بررسی شرایط و سنجش درست منفعت شما دعوای افراز ملک را به معنای تفکیک سهم خود از دیگران را اقامه کند.
 15. طرح کردن دعاوی برای اموال وقف شده:
  عقد قرارداد وقف یا همان عقود وقف از عقود خاصی است که مختص به کشور ماست ولی گاها در کشور های دیگر هم تحت عنوان تراست دیده شده.در بحث عقد قرارداد وقف دعاوی مختلفی مطرح میشود که رسیدگی به آنها به عهده دادگاه اداره اوقاف است.
  به طور کلی وقف اموال به دوصورت عام و خاص انجام میشود و دادگاه ویژه ای برای رسیدگی به آن در تهران وجود دارد.
 16. انفساخ قرارداد:

منظور از انفساخ قرارداد، فسخی است که شرایط آن در قرارداد ذکر شده برای مثال در بعضی قراردادها ذکر میکنند که اگر طرفین فعلی را انجام دهند و یا انجام دادن فعلی را ترک کنند بدون اینکه نیاز به دخالت انسانی باشد قرارداد خود به خود فسخ شود.هر قراردادی هم تا زمانی از اعتبار برخوردار است که فسخ نشده باشد و در صورت فسخ شدن فاقد هرگونه اعتباری میشود.

 • آیا مطالبه ی اجور معوقه هم جزو وظایف وکیل ملکی است؟

آیا مطالبه ی اجور معوقه هم جزو وظایف وکیل ملکی است؟

در همه ی قراردادهای اجاره ی اماکن مسکونی یک اجاره بهایی بین موجر و مستأجر تعیین میشود و مستأجر موظف میشود بر طبق آن قرارداد ماهانه مبلغ مشخصی را به صاحب ملک پرداخت کند.

در صورتی که مستأجر به تعهدات خود در رابطه با پرداخت مبلغ اجاره بها عمل نکرد و اجاره ای به صاحب ملک پرداخت نکرد مالک ملک میتواند با کمک یک وکیل ملکی دادخواستی را مبنی بر مطالبه ی اجور معوقه به مراجع قضائی تقدیم کند.

که معمولا در این شرایط و تعویق پرداخت اجاره بها از سوی مستأجر مالک ملک حق این را دارد که با حکم مراجع قضائی قرارداد را فسخ و اقدام به تخلیه ی مستأجر نماید.

برخی  از معاملات ملکی در دعاوی ثبتی قرار می گیرند. دعاوی ابطال سند رسمی ، ابطال عملیات اجرایی ثبت ، ابطال نظریه هیئت حل اختلاف اداره ثبت و … در دعاوی ثبتی ملکی قرار می گیرند.

قوانین ملکی همه در دفترچه قوانین اساسی کشور درج شده اند و هر کسی به راحتی به آن ها دسترسی دارد؛ اما نکته اصلی در دعاوی ملکی شناخت زمان مناسب برای استفاده از بندها و تبصره‌های موجود در این قوانین است.

این ترفندها و راه کارهای موفقیت ‌آمیز تنها با تجربه‌ های متخصصین در دعاوی و پرونده‌های مختلف به دست نخواهد آمد.

شما می توانید برای گرفتن وکیل ملکی و مشاوره در این زمینه به موسسه راهیان عدالت مراجعه نمائید. این موسسه با مشاوره رایگانی که به شما ارائه می دهد می تواند به شما در گرفتن وکیل ملکی متخصص کمک ویژه ای بکند.

این تیم با بهره مندی از مشاورین مجرب و وکلای متخصص می تواندد مشکلات شما را در هر زمینه ای مرتفع سازند. شما می توانید از طریق فضای مجازی با موسسه راهیان عدالت در ارتباط باشید. برای مشاوره در این زمینه و انتخاب وکیل و مشاور مجرب می توانید با این شماره ها تماس حاصل نمائید.

مرجع رسیدگی وکیل ملکی کجا است؟

مرجع رسیدگی وکیل ملکی کجا است؟

معمولا وکیل ملکی جهت رسیدگی به پرونده مربوطه باید به دادگاه محل وقوع ملک مراجعه نماید. در صورتی که شاکی در یک شهر زندگی کند و خوانده نیز در شهر دیگر، لزومی به درج نشانی خوانده دعوا در پرونده نخواهد بود. ملاک تعیین دادگاه رسیدگی به پرونده مرجع قضایی محل قرار گرفتن ملک می باشد.

بهترین وکیل ملکی چه وکیلی است. بهترین وکیل ملکی شخصی است که دارای تجربه، تخصص و دانش آکادمیک و دانشگاهی می باشد. همچنین این افراد بیشتر تمرکز و زمان خود را جهت رفع و رجوع دعاوی مرتبط با ملک و املاک گذاشته اند.

وکیل ملکی متخصص

وکیل ملکی متخصص

میزان تجربه وکیل ملکی بسیار مهم می باشد و تجربه و سابقه وکالت وکلای ملکی می تواند از جمله نکات مهمی باشد که باید حتما به آن توجه کنید.

عدم مراجعه به وکیل ملکی در برخی موارد ممکن است موجب ورود خسارت‌ های مالی جبران ناپذیری شود. در همین راستا بسیار مهم می باشد که برای موفقیت در یک پرونده حقوقی یا کیفری ملکی از وکیل در مورد ملک استفاده کنید.

یکی از مشکلات و دعاوی که در زمینه امور ملکی وجود دارد الزام به تنظیم سند است که خریداران را با مشکل مواجه می ‌کند و فروشندگان حاضر به حضور در دفترخانه و انتقال سند نمی ‌شوند یا این که ملک در رهن بانک می ‌باشد و اقدام به فک رهن جهت انتقال سند مالکیت به خریداران نمی ‌کنند.

وکیل ملکی زمان مناسب را برای ارائه ادله ی خود می داند و در زمان مناسب اظهارات خود را مطرح می کند تا بتوانند حق موکل خود را باز ستاند تا حقی از او ضایع نشود.

یکی از مهم‌ ترین تفاوت دعوای حقوقی و دعاوی کیفری ، نحوه‌ ی طرح این دعاوی می باشد. اقامه ‌ی دعوای حقوقی نیازمند تنظیم دادخواست و نیازمند تنظیم درخواست می ‌باشد.

در دعاوی ملکی حقوق طرفین دعوا ممکن است جا به جا شود و به این طریق روند رسیدگی به پرونده دچار اختلال می شود این موارد باید به یک متخصص سپرده شود تا پیگیری های لازم را انجام دهد.

دعاوی ملکی که موضوع اصلی آن راجع به ملک و املاک می باشد که هم شامل دعاوی حقوقی و هم کیفری می شوند که ممکن است در امور ملکی مطرح شود و مربوط به اموال منقول و غیر منقول می باشد.

وکیل ملکی تهران میتواند دعاوی ملکی سایر شهرها را بر عهده بگیرد؟

وکلای ملکی در تهران به سبب رویارویی بیشتر با این دعاوی تخصص و تجربه ی بیشتری نسبت به وکلای ملکی سایر شهر ها دارند به همین دلیل هم تمایل بیشتری برای قبول دعاوی ملکی دارند و طبیعتا هم نتایج بهتری در دادگاه میگیرند.

علاوه بر تجربه ی بهتر و نتایج بهتر دردادگاه یکی دیگر از دلایلی که بهره بردن از وکیل ملکی در تهران میتواند کمک بیشتری به افراد کند این است که وکلا در سایر شهرها به صورت تخصصی روی یک موضوع کار نمیکنند ولی در تهران هر یک از وکلای پایه یک دادگستری در یک زمینه خاص فعالیت میکنند به همین دلیل در زمینه ی نوشتن لایحه ی تخصصی و تنظیم دادخواست در پرونده را به بهترین نحو انجام میدهند.

 

هزینه وکیل ملکی

هزینه وکیل ملکی

مشاوره و کمک گرفتن از یک وکیل ملکی از بروز بسیاری از خسارات مالی جبران ناپذیری جلوگیری خواهد کرد. پس بهره گیری از وکیل ملکی ماهر و با تجربه امری ضروری می باشد.

برخی نگران هزینه های بالای حق الوکاله وکیل ملکی می باشند و به همین دلیل باعث خواهد شد از کمک وکیل خودداری کنند و در نتیجه دچار ضرر و زیان ‌های بسیاری شوند.

قبل از هر اقدامی با موسسه ملی وکیل ، مشورت‌ های لازم را در خصوص هزینه‌ ها و تعرفه ‌هایی که برای حل مشکلات ملکی شامل می ‌شود را داشته باشید.

به طور کلی دعوای ملکی و دستمزد وکیل ملکی مبلغ و هزینه مشخص و ثابتی ندارد. با این حال نباید فراموش کرد که دستمزد این نوع وکلا تا حدودی بالا می باشد. هزینه وکیل ملکی تحت تاثیر عوامل و موارد مختلفی متغیر بوده و برای هر کس متفاوت می باشد. از جمله عوامل تعیین کننده هزینه این نوع دعاوی و دستمزد وکلا عبارتند از:

۱: انصاف و وجدان وکیل.

۲: قیمت روز ملک.

۳: حجم و میزان سختی و پیچیدگی پرونده.

۴: سابقه وکیل.

۵: نوع و موضوع پرونده.

در این مقاله با وکیل ملکی آشنا شدیم. شما برای مشاوره کیفری خود در هر زمینه ای می توانید به سایت معتبر راهیان عدالت مراجعه کنید.

این سایت با دارا بودن انواع وکیل خصوصا بهترین وکیل حقوقی می تواند به شما در این زمینه مشاوره آنلاین و رایگان بدهد. این موسسه قبل از قبول وکالت به شما مشاوره رایگان می دهد و شما می توانید از طریق فضای مجازی با این موسسه در ارتباط باشید برای مشاوره در این زمینه می توانید با این شماره ها تماس حاصل نمائید.

انواع دعاوی ملکی

انواع دعاوی ملکی

به طور کلی دعاوی ملکی که توسط وکیل ملکی مورد پیگیری و بررسی قرار می گیرند عبارتند از:

 • دعاوی ملکی حقوقی
 • دعاوی ملکی کیفری
 • دعاوی ملکی ثبتی
 • یکی از مهم ترین دعاوی ملکی حقوقی که امروزه با آن روبرو هستیم و بهترین وکیل دعاوی ملکی می تواند به ما کمک کند ، می توان به چند مورد اشاره کرد.در دعاوی حقوقی ارتکاب جرم رخ نداده است و با مجرم و مجازات کیفری روبرو نیستیم فقط نوع اختلاف حقوقی است و پس از تعیین  افراد ذیحق عمده ی ضمانت اجرا ها جنبه ی مالی دارد.

  دعوای الزام به فک رهن و سندهای ضمانتی

  دعوای الزام به تنظیم سند رسمی‌ ( پلاک های جداگانه )

  دعاوی الزام به اخذ صورت مجلس تفکیکی برای ساختمان‌ هایی که واحد‌های مستقل و چند گانه دارند.

  دعاوی مربوط به الزام به دریافت پایان کار برای ساختمان‌ هایی که اقدامات ساخت و ساز در مورد آن ها پایان یافته است و به وسیله کارشناس مورد تایید بوده است..

  دادخواست ابطال قرارداد

  دادخواست مطالبه‌‌ی اجرت المثل

لازم به ذکر است که این دعاوی مربوط به املاک و مستغلات اموال غیر منقول می شوند و هر کدام نیاز به تخصص لازم برای بررسی دارند.

وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی تهران

گستردگی دعاوی ملکی و حوضه فعالیت وکیل ملکی بسیار زیاد و پیچیده بوده است ، ما در این بخش قصد داریم تا بخشی از فعالیت های مهم وکیل ملکی تهران را نام ببریم .

 1. دعاوی بر سر حق سر قفلی
 2. دعاوی مرتبط با پیش فروش ملک یا زمین
 3. حق کسب و پیشه
 4. دعاوی فی مابین مالک و مستاجر
 5. مطالبه اجرت المثل
 6. خلع ید و تصرف از املاک

با وجود جرائم و دعاوی بسیار زیاد در حوضه مشکلات ملکی اما از ۶ مورد از بدیعی ترین و اصلی ترین موارد دعاوی ملکی و حقوقی است ، در ادامه قصد داریم تا توضیح مختصری از انواع دعاوی ذکر شده داشته باشیم تا شما هم با آنها آشنا شوید و مرحله راحت تری برای حل و پیگیری دعاوی ملکی داشته باشید .

دعاوی بر سر حق سر قفلی :

قطعا شما هم مواردی بسیاری از فروش با عنوان فقط سرقفلی برخورد داشته اید ، سرقفلی در زبان عامیانه همان صاحب شغل یا برند در آن ملک تجاری است ، بدین معنی است که فرد برای سال هایی شغلی یا فعالیتی را در آن ملک تجاری داشته و الان صاحب امتیاز آن فعالیت است .

در این زمان فرد خریدار صرفه صاحب امتیاز آن شغل در آن ملک است ولی ملکیت آن مغازه را دارا نیست و اگر بخواهد اغییر شغل یا فعالیت دهد باید از صاحب ملک اجازه بگیرید ، سرقفلی در برابر هزینه خرید ملکیت هزینه بسیار کمتری را دارد .

دعاوی ملکی چیست؟

دعاوی ملکی آن دسته از دعاوی است که مربوط به اموال غیرمنقول افراد است.

املاک غیر منقول هم به آن دسته از املاک گفته میشود که ثابت است و امکان جا به جا کردن آنها وجود ندارد که شامل تمام املاک و اراضی مانند آپارتمان،خانه،باغ،دفتر و… میشود.

این دعاوی از آنجا که از پیچیدگی و اهمیت بالایی برخوردارهستند و از آنجا که این دعاوی به سبب کلان شهر بودن و پایتخت بودن تهران بیشتر در این شهر مطرح میشوند لزوم کمک گرفتن از یک وکیل متخصص در این زمینه را بیشتر میکند.

همانطور که گفته شد دعاوی ملکی به دلیل پیچیدگی زیاد و اینکه مسائل زیادی از جمله خلع ید،اخذ پایان کار،جعل سند و… را شامل میشود که در ادامه به طور مفصل به آن خواهیم پرداخت لازم است برای مشاوره گرفتن و کمک گرفتن از وکیل حساسیت به خرج داده و وکیلی که در این زمینه تجربه ی کافی دارد را انتخاب کنیم.

وکیل ملکی در پرونده های مختلف وظایف مختلفی دارد که در ادامه مهم ترین های آن را بررسی میکنیم.

مهم ترین موضوعات رسیدگی به پرونده های وکیل ملکی

تنظیم سند رسمی برای انتقال ملک

یکی از عناوین مرتبط با دعاوی ملکی است که با خرید و فروش اموال غیر منقول مطرح خواهد شد. زمانی که شخصی ملکی را از فروشنده، خریداری کرده باشد و فروشنده به هر دلیلی از انتقال سند مالکیت به شخص خریدار امتناع کند این عنوان از دعوا ملکی مطرح می شود.

لزوم ‌تنظیم قرارداد رسمی اجاره

تمامی مواردی که موجر باید طبق قانون و قرارداد به آن متعهد باشد در ماده قانونی ۴۷ ذکر شده است. زمانی که مستأجر اقدام به اجاره ملکی از شخص موجر می کند، لزوم تنظیم سند را برای خود امری اجباری میداند ، و باید تا پایان قرارداد مالک به تعهدات خود پایبند باشد. اگر موجر به دلایلی از تنظیم سند اجاره امتناع کرد، مستاجر میتواند با کمک وکیل ملکی به طرح دادخواست بپردازد. پس با این اوصاف لزوم تنظیم سند برای مورد اجاره لازم می شود.

دادخواهی در دریافت اجاره های عقب افتاده

این دعاوی از سوی موجر مطرح میشوند که هدف آنها گرفتن اجاره بهای عقب افتاده و پرداخت نشده از سوی مستاجر است.در این دعاوی مستاجر موظف است طبق قرارداد تنظیم شده، طی زمان معینی مبلغ معینی را به موجر پرداخت کند که در صورت عمل نکردن به تعهدات، موجر میتواند از وی شکایت کند.این دعاوی با عنوان مطالبه اجور معوقه توسط وکیل ملکی مطرح میشود و مراکز قضایی به آن رسیدگی میکنند.

به روز کردن و تعدیل اجاره بها

به روز کردن و تعدیل اجاره بها در اینجا به معنای نزدیک کردن مبلغ اجاره به مبلغی عادلانه است که بیشتر در اجاره های بلند مدت اماکن تجاری یا مسکونی لزوم آن احساس میشود.بنا بر قانون روابط بین موجر و مستاجر موجر و یا صاحب ملک هر سه سال یکبار باید مبلغ اجاره را تغییر دهد

رفع تصرف عدوانی

تصرف عدوانی یکی از بحث های مهم در پرونده های ملکی و حقوقی است که موضوع آن تصرف کردن غیر قانونی یا عدوانی ملک است.در این پرونده ها از تصرف کردن املاک توسط کسانی که سابقه تصرف غیر قانونی و یا قهری را دارند جلوگیری میشود.این دعاوی معمولا به دلیل پیچیدگی و اهمیتی که دارند بدون تشریفات و خارج از نوبت رسیدگی میشوند و حکم صادر شده هم فورا اجرا میشود.در این پرونده ها حتی گاهی ممکن است رای صادر شده توسط قاضی بر علیه مالک باشد و ارائه ی سند مالکیت هم ادعای مالک بودن فرد را اثبات نکند.

رفع مزاحمت

رفع مزاحمت یکی از دعاوی ای است که به رفع تصرف عدوانی ارتباط دارد. در این دعاوی هنگامیکه شخص حقیقی یا حقوقی مانع بهره بردن مالک از منافع ملک خود میشود مالک ملک و یا وکیل ملکی از وی شکایت میکنند و خواستار رفع مزاحمت او میشوند.

جلوگیری و رفع مانع حق

این مشکل زمانی پیش می آید که فردی بدون این که هیچ حقی داشته  باشد و مالک ملکی باشد از ورود صاحب ملک به ملک خود جلوگیری کند و اجازه هر فعالیتی که صاحب ملک میتواند در رابطه با ملک خود انجام  دهد را از او سلب میکند. در این شرایط مالک میتواند از او شکایت کند و اقامه دعوا کند این دعاوی جزو دعاوی تصرف عدوانی است فقط هم در رابطه با ملک صدق میکند.

رفع غصب یا خلع ید

این دعوا زمانی مطرح میشود که شخصی مدعی شود که کسی اموال او را اعم از منقول و غیر منقول غصب کرده.در این شرایط با کمک گرفتن از وکیلی مجرب میتواند علیه شخص غاصب طرح دعوا کند.

گاهی اوقات پیش می آید که فرد غاصب هم ادعای مالکیت میکند در این صورت است که بحث خلع ید مالکانه پیش می آید

اخذ دستور تخلیه

اخذ دستور تخلیه زمانی اتفاق می افند که قراردادی بین موجر و مستاجر نوشته شده باشد و دو نفر شاهد زیر آنرا امضاء کرده باشند و یا قرار داد نوشته شده کاملا رسمی و در دفاتر اسناد رسمی نوشته شده باشد و به ثبت رسیده باشد ولی با وجود این شرایط مستاجر بازهم از تخلیه کردن ملک خودداری میکند در این شرایط صاحب ملک میتواند بدون اینکه نیاز باشد به دادگاه مراجعه کند و از مستاجر شکایت کند و فقط با مراجعه به شورای حل احتلاف به راحتی دستور تخلیه را دریافت نماید.

مطالبه ی خسارت طبق قرارداد

هنگامیکه یکی از طرفین قرارداد دراجرای مفاد قرارداد تخلف کرده باشد و طرف دیگر بخواهد شکایت کند به دوصورت به این شکایت رسیدگی میشود.

حالت اول در مواقعی پیش می آید که تخلف صورت گرفته در قرارداد ذکر نشده باشد و شاکی باید علاوه بر اثبات تخلف خسارت وارد شده را هم ثابت کند که این کار با کمک گرفتن از وکیل ملکی امکان پذیر میشود.

حالت دوم هم زمانی اتفاق می افتد که نوع تخلف و میزان خسارتی که در صورت انجام آن تخلف باید پرداخت شود در قرارداد ذکر شده باشد.

نقش وکیل ملکی در دعاوی سرقفلی

نقش وکیل ملکی در دعاوی سرقفلی

یکی از دعاوی رایج در مراجع قضایی که نیاز به حضور وکیل کیفری احساس می شود، دعاوی سرقفلی و اجاره می باشد. این نوع دعاوی دارای پیچیدگی بسیار زیادی است و بسیاری از افرادی که حق سرقفلی دارند و یا مالک آن هستند، به دلیل ناآگاهی از قانون دچار مشکلات زیادی با موجر می باشند. دعاوی مربوط به سرقفلی تحت عناوین مختلفی در مراجع قضایی صورت می پذیرد.

به عنوان مثال دعاوی مطالبه حق سرقفلی و یا تجویز انتقال سرقفلی، تخلیه اماکن تجاری از جانب مالک، تجویز تغییر شغل در سرقفلی و… با توجه به وجود قوانین مختلف سالهای ۵۶ و ۷۶ و اینکه قرارداد سرقفلی مشمول کدام یک از این قوانین می گردد باعث شد، اشخاص در طرح اینگونه دعاوی دچار سردرگمی شوند.

رسیدگی به دعاوی سرقفلی در صلاحیت دادگاه های عمومی حقوقی می باشد و خارج از صلاحیت شورای حل اختلاف است.  البته در دعوای تعدیل اجاره بها در سرقفلی شورای حل اختلاف صالح به رسیدگی می باشد. برخی از دعاوی مربوط به سرقفلی که می توان با حضور وکیل ملکی آن را حل و فصل کرد به شرح زیر می باشد:

 • تعدادی از موارد مربوط به دعاوی سرقفلی:

 • ۱_درخواست و مطالبه سرقفلی و در اختیار داشتن حق کسب و پیشه
 • ۲_تخلیه‌‌ی اماکن تجاری درموارد تجویز قانون
 • ۳_دعاوی مربوط به تجویز انتقال منافع مورد اجاره
 • ۴_تعدیل اجاره واحد تجاری

اکنون باید نقش یک وکیل ملکی را در دعاوی بررسی کنیم ، با ما همراه باشید.

نقش وکیل ملکی در دعاوی ابطال سند رسمی

نقش وکیل ملکی در دعاوی ابطال سند رسمی

 ابطال سند رسمی چیست؟

دعاوی حقوقی را که موضوع آن بی اثر کردن و یا از اعتبار انداختن یک یا چند سند رسمی می باشد را دعوای ابطال سند رسمی می نامند.

اسناد رسمی به چه اسنادی گفته میشود ؟

به اسنادی گفته می شود که در دفاتر رسمی و یا اداره ثبت طبق مقررات میشود . اما سند عادی صرفا به دلیل امضای منتسب الیه اعتبار دارد و با سکوت، انکار و یا تردید می توان از اعتبار آن کاست و یا حتی آن را باطل کرد.

در کل دعاوی ابطال سند رسمی به شرح زیر می باشد :

 • ۱_ابطال سند رسمی‌ به دلیل عدم رعایت شرایط قانونی
 • ۲_ابطال اجرائیه‌‌ی ثبتی برای املاک مربوطه
 • ۳_ابطال سند مالکیت معارض
 • ۴_ابطال نظریه هیات حل اختلاف اداره ثبت و اسناد کشور

اگر به دنبال بهترین وکیل ملکی تهران میباشد بدون شک گروه وکلای راهیان عدالت با سابقه ای درخشان میتواند به شما کمک کند .

با توجه به روز افرون شدن کلاهبرداری ها در سطح جامعه مخصوصا در حوزه ملک شما باید حتما در فرایند انتقال یا خرید و فروش ملک به نکات حقوقی واقف باشید .

در بسیاری از معامله ها کلاهبرداری یا دعاوی حقوقی باعث شده که معاملات یا فسخ شود یا یکی از طرفین ضرر کند در فسخ معامله ، ما به شما پیشنهاد می کنیم اگر در هر یک از موارد مرتبط با مشکل روبرو شدید حتما با مشاوران ما در ازتباط  باشید .

یکی از ساده ترین راها که متوجه شوید می توانید از کمک .کیل بهره مند شوید ارتباط با مشاوران ما هست که عمدتا در تماس های تلفنی موکل ها متوجه شدنن بدون نیاز به وکیل می توانند به نتیجه برسند پس حتما برای حل دعاوی خود اول با مشاوران ما در تماس باشید .

شماره تماس : ۰۹۱۲۱۳۰۴۰۸۵

وکیل دعاوی ملکی تهران

وکیل دعاوی ملکی تهران

وکیل دعاوی ملکی از جمله دعاوی مهم حقوقی هستند که در دو دادگاه حقوقی و کیفری مورد رسیدگی قرار می گیرند، به دلیل وسعت پایتخت ایران ( تهران) این نوع مشکلات مکررا میان اشخاص رخ می دهد که در این خصوص باید به وکیل ملکی تهران رجوع نمود تا وی با تبحر، تجربه و تخصص خود مانع رخ دادن چنین مشکلاتی می شود.

افراد زمانی که مشکل ملکی برایشان پیش می آید ، معمولا در این مواقع به ‌دنبال یافتن وکیل دعاوی ملکی خواهند بود. در ادامه این مقاله به وکیل دعاوی ملکی می پردازیم.

مقصود از دعاوی ملکی ، دعاوی است که موضوع آن به طرق مختلف به املاک مربوط شود و رسیدگی مورد تقاضا ، بر سر مسائلی است که در خصوص یک ملک یا چند ملک به وجود آمده است.

موضوعات مرتبط به املاک و قراردادهای آن ها بسیار  بحث پیچیده ای است و چندین قرارداد در قالب یک عقد واحد منعقد می گردند. دعاوی ملکی به دعاوی ملکی حقوقی ، دعاوی ملکی کیفری و دعاوی ملکی ثبتی تقسیم می گردند.

وکیل ملکی در بین انواع دعاوی ملکی در دادگستری بیش ترین سهم را در دعاوی دارا است. درصد بالایی از پرونده های  دعاوی حقوقی در محاکم ناشی از عدم اطلاع افراد جامعه نسبت به قوانین و مقررات بر خرید و فروش املاک می باشد.

عموم دعاوی مربوط به املاک دعاوی های حقوقی است و جنبه کیفری بر این دعاوی حاکم نمی باشد. در دعاوی های  ملکی حقوقی ، طرح و اقامه دعوا از طریق تقدیم دادخواست به مراجع قضایی صورت می گیرد و در طرفین دعوا ، عنصر سوء نیت و یا عمد مجرمانه وجود ندارد.

وکیل دعاوی ملکی عنوان زمانی که عناصر مورد نیاز برای وقوع یک فعل مجرمانه در عالم واقع محقق می گردد ، عمل انجام شده جرم تلقی گردیده و دعوایی که می آید دعوای کیفری نامیده می شود.

حال اگر افعال صورت گرفته در خصوص املاک باشد و اعمال و افعال مورد نظر در قانون مورد جرم انگاری قرار گرفته باشند ، دعاوی ملکی کیفری به وجود می آید.

مهم ترین پرونده های دادگستری پرونده های ملکی است که مهارت بیش تری نسبت به دیگر پرونده ها می خواهد که لازم است فرد برای طرح دعوی به یک وکیل دعاوی ملکی مراجعه نماید.

وکیل دعاوی ملکی به صورت تخصصی به اقامه دعوی در پرونده ‌های خلع ید ، ادعای مالکیت ، الزام به تنظیم سند رسمی ، فسخ اجاره ، ملک تجاری سرقفلی ، افراز ملک ، مطالبه سرقفلی و حق کسب و پیشه تجارت و …  می پردازد.

دعاوی ملکی ، دعاوی حقوقی و کیفری است که به موضوع املاک مرتبط می ‌شوند.  دعاوی ملکی انواع گوناگونی دارد. دسته ای از آن‌ ها مربوط به نقض عهد یا عدم انجام تکالیف مقرر در قرارداد ها است اما در برخی ممکن است یکی از طرفین نسبت به ملک دیگران با سوء نیت عمل مجرمانه ‌ای را انجام دهد و در برخی از معاملات ملکی ، مسائل مربوط به قانون ثبت املاک رعایت نشود.

دادرسی دعاوی ملکی تهران با کمک وکیل ملکی تهران

دعاوی ملکی یکی از مهم ترین دعاوی هستند که برای بخش اعظمی از جامعه رخ می دهد و از حساسیت های زیادی در کشور های توسعه یافته همچون کشور ما برخوردار خواهد بود، به دلیل وسعت پایتخت ایران ( تهران) این نوع مشکلات مکررا میان اشخاص رخ می دهد و در مراجع قضایی بسیار مورد بحث و دعوا قرار می گیرد که در خصوص آن حتما باید به وکیل ملکی تهران رجوع نمود تا وی با تبحر، تجربه و تخصص خود مانع رخ دادن چنین اختلافات و مشکلات حقوقی شود.

اکثر مشکلات ملکی به دلیل عدم آگاهی اشخاص نسبت به نکات حقوقی و قوانین و مقررات مربوطه به وجود می آید چرا که دعاوی ملکی از پیچیدگی های خاصی برخوردار است که ممکن است با اقامه یک دعوا دعوای دیگری از سوی خوانده علیه خواهان مطرح گردد و جلسه دادگاه به ضرر خواهان تمام شود.

 

بنابراین نقش یک وکیل پایه یک دادگستری که متخصص در این زمینه می باشد بسیار پررنگ خواهد بود، دعاوی ملکی دارای شاخه های فراوانی است که در دو مرجع قضایی من جمله مراجع قضایی حقوقی و کیفری مطرح می گردند و به دلیل اینکه نیازمند موشکافی دقیق و کارشناسانه هستند حضور وکیل زبده و کارآمد جهت دادخواهی پرونده مطروحه، بسیار ضروری و الزامی می باشد بنابراین دادرسی دعاوی ملکی تهران با کمک وکیل ملکی تهران از اهمیت بالایی برخوردار است و حضور وی در دادرسی بسیار مثمر ثمر خواهد بود.

در چه مواردی نیاز به وکیل متخصص امور ملکی است؟

در پرونده های ملکی و دعاوی مرتبط با امور ملک و املاک که هرچند ممکن است کوچک به نظر برسد مراجعه نکردن به وکیل ملکی خسارت های مالی سنگینی را متحل میشوند که با مراجعه به وکیل ملکی میتوانند این پرونده هارا خیلی سریع تر با خسارت های جزئی تری حل کنند.

دعاوی ملکی شامل دعاوی حقوقی،کیفری،ثبتی و غیره هستند که هر کدام قوانین مخصوص به خود را دارند که از همین رو انتخاب وکیل مجرب اهمیت بسیاری در روند پرونده دارد.

درپرونده های ملکی با توجه به پیچیده بودن دعاوی معمولا تاکید به حضور وکیل متبهر و متخصص در زمینه دعاوی ملکی میشود که دلیل آن احتمال ضایع شدن حقوق افراد و ضررهای مالی است که ممکن است متحمل شوند به همین دلیل است که تجربه  وکلا در این پرونده ها حرف اول را میزند.

از همین رو میتوانید به وکلای با تجربه ی راهیان عدالت در زمینه ی امور ملکی اعتماد کنید.

دادخواست اعلام فسخ قرارداد از جمله موارد دعاوی می باشند.

برخی  از معاملات ملکی در دعاوی ثبتی قرار می گیرند. دعاوی ابطال سند رسمی ، ابوکیطال عملیات اجرایی ثبت ، ابطال نظریه هیئت حل اختلاف اداره ثبت و … در دعاوی ثبتی ملکی قرار می گیرند.

شما می توانید برای گرفتن وکیل ملکی و مشاوره در این زمینه به موسسه راهیان عدالت مراجعه نمائید. این موسسه با مشاوره رایگانی که به شما ارائه می دهد می تواند به شما در گرفتن وکیل دعاوی ملکی متخصص کمک ویژه ای بکند.

 به چه دعاوی عنوان دعاوی ملکی اطلاق می گردد؟

از جمله دعاوی که می توان به آن، عنوان دعاوی ملکی را اطلاق نمود که در دادگاه حقوقی مورد اقامه دعوا قرار می گیرند عبارت هستند از:

۱_ مطابق قانون مدنی اقامه دعاوی در اسناد عناوین مختلفی دارد که عبارت هستند از:
_ ابطال سند رسمی
_ ابطال سند مالکیت معارض
_ ابطال اجراییه ی ثبتی برای املاک، اراضی و ابنیه
_ الزام به فک رهن سند های ضمانتی
۲_ دعاوی سرقفلی من جمله تخلیه اماکن تجاری، تعدیل اجاره ساختمان یا واحد تجاری، مطالبه سرقفلی
۳_الزام به تحویل مبیع
۴_ تاخیر تادیه و مطالبه اجرت المثل
۵_ خلع ید در تصرف عدوانی
۶_ فروش ملک مشاع بدون کسب اجازه از شرکای ملک
۷_ فروش مال غیر به دیگری

برخی از دعاوی ملکی نیز در دادگاه کیفری مطرح می شوند که عبارت هستند از :

۱_ اجتماع و تبانی جهت ثبت ملک غیر
۲_ تخریب عمدی املاک
۳_ خیانت در امانت در بحث املاک، اراضی و ابنیه
۴_ کلاهبرداری و دعاوی کیفری مربوط به املاک و اموال غیر منقول
۵_ جعل اسناد ملکی و تغییر کاربری عرصه های کشاورزی
دعاوی ملکی مزبور که در دادگاه حقوقی و کیفری مورد بحث قرار می گیرند دعاوی بسیار پیچیده ای هستند که تنها یک وکیل ملکی متخصص میتواند آن را با رعایت اصول صحیح دادرسی پیش ببرد چرا که وی عالمانه، آگاهانه و دانش کافی نسبت به قوانین و مقررات پیش ببرد و شما به نتیجه مطلوب تان برساند.

 وکیل ملکی تهران از چه ویژگی هایی برخوردار است؟

مهمترین ویژگی بارز وکیل ملکی تهران به روز بودن وی نسبت به تمام اطلاعات حقوقی و قوانین مربوط به دعاوی ملکی می باشد .
دومین ویژگی وی دقت و تسلط وی در زمینه حل و فصل دعاوی ملکی من جمله دعوای خلع ید، ابطال سند، فروش مال غیر، استرداد املاک و اراضی، تصرف عدوانی و… می باشد .
سومین ویژگی منحصر به فرد وی مهارت خاصش در زمینه نگارش اوراق قضایی، شکواییه، دادخواست، لایحه و… می باشد که با تقدیم آنها در صدور حکم تاثیر گذار است.

مشاوره با وکیل ملکی تهران

مزایای مشاوره با وکیل ملکی تهران چیست؟

یکی از مهمترین مزایای دریافت مشاوره از موسسه هایی که ارائه خدمات حقوقی می دهند این است که از وکیل ملکی تهران تسریع روند دادرسی در پرونده مطروحه می باشد چرا که زمان برای وکیل متخصص بسیار مهم است و نقش تعیین کننده ای در سرعت عمل آنان دارد، وکیل ملکی تهران از اتلاف وقت شما جلوگیری می کند.

دومین مزیت کسب مشاوره با وکیل ملکی تهران اطمینان به علم و دانش کافی و وافی وی نسبت به تمام قوانین ثبتی، آیین دادرسی مدنی، مدنی، کیفری، آیین نامه ها و تمام آرا اصراری، مشورتی و وحدت رویه می باشد که می تواند اطلاعات حقوقی بسیار مفید و روند درست دادرسی را در اختیار موکل خویش قرار دهد
سومین مزیت وی مقرون به صرفه بودن آن نسبت به زمان و هزینه می باشد.

دعاوی ملکی در کدام دادگاه مورد پیگیری قرار می گیرند؟

دعاوی ملکی هم در دادگاه حقوقی و هم در دادگاه کیفری مورد دادرسی و پیگیری قانونی قرار می گیرند.

دادرسی دعاوی ملکی با کمک وکیل ملکی تهران

دعاوی ملکی از جمله دعاوی هستند که به طور کلی در سه شاخه اصلی مطرح می شوند که این شاخه ها عبارت است از حقوقی، کیفری و ثبتی و در این خصوص تنها یک وکیل ملکی تهران می تواند به شما کمک نماید و نسبت به دفاع از حق شما اقدامات حقوقی لازم را انجام دهد،
وکیل ملکی تهران با توجه به تجربه و تخصصی که در این زمینه دارد و با علم کافی نسبت به قوانین و مقررات مدنی،آیین دادرسی مدنی، قانون ثبت اسناد و املاک،قوانین کیفری مربوط به دعاوی ملکی وقت را غنیمت شمرده و با پیش روی اصول صحیح قوانین، در کمترین زمان می تواند شما را به نتیجه دلخواهتان برساند، بنابراین دادرسی دعاوی ملکی با کمک وکیل ملکی تهران از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که وکیل ملکی عالمانه در این راه شما را راهنمایی می کند.
دعاوی ملکی به دعاوی گفته می شود که اشخاص حقیقی نسبت به اموال غیر منقول خود طرح دعوا می نمایند، این دعاوی مربوط به حق مالی می باشند که اجرای آن مستقیما برای شخص یک منفعت ایجاد می کند، مطابق ماده ۱۲ قانون مدنی اموال غیر منقول اموالی هستند که نمی توان آن را از محلی به محل دیگر جابجا نمود.

اموال غیر منقول نیز سه قسم هستند اعم از اموال غیر منقول ذاتی، اموال غیر منقول تبعی و اموال غیر منقول حکمی که مطابق ماده ۱۲ قانون مدنی اموال غیر منقول ذاتی منحصر به زمین می شوند که امکان جابه جایی ندارند و طبق ماده ۱۳،۱۴،۱۵ و ۱۶ قانون مدنی اموالی مانند اراضی، ابنیه، مجسمه و امثال آن که امکان جابجایی آنها وجود ندارد و به واسطه عمل انسان به وجود آمده است و نقل و انتقال آن مستلزم خرابی یا نقص مال یا محل آن می شود جزء اموال غیر منقول از نوع تبعی محسوب می شوند ، مطابق ماده ۱۷ قانون مدنی نیز اموالی مانند حیوانات و اشیا که مالک آن، برای عمل زراعی مورد استفاده قرار دهد در حکم مال غیر منقول می باشد.

 

 نسبت به دعاوی ملکی در کدام دادگاه باید اقامه دعوا نمود؟

دادگاهی که صلاحیت رسیدگی به دعاوی ملکی را دارد دادگاهی است که در محل وقوع ملک یا نزدیک به آن قرار داشته باشد، در واقع هنگامی که یک دعوای ملکی یا دعوای مالی میان طرفین دعوا رخ می دهد طرفین برای رسیدگی و دادخواهی حقشان باید به دادگاهی که ملک در آنجا قرار دارد یا نزدیک به آن می باشد اقامه دعوا کنند.

به چه دعاوی، دعاوی ملکی گفته می شود؟

از جمله دعاوی که می توان به آن عنوان دعاوی ملکی حقوقی اطلاق نمود عبارت است از:
۱_ الزام به فک رهن و سند های ضمانتی
۲_ مطالبه و درخواست اجرت المثل
۳ _ فسخ قراردادهایی که از نظر قانونی ناقص هستند
۴_ ابطال معامله صوری به قصد فرار ازدین
۵_ خلع ید
از جمله دعاوی که می توان به آن عنوان دعاوی ملکی کیفری اطلاق نمود عبارت است از:
۱_ جعل اسناد تغییر کاربری اراضی کشاورزی
۲_ کلاهبرداری و دعاوی ملکی کیفری مربوط به آن
۳_ ثبت ملک غیر با تبانی
۴_ تخریب عمدی املاک
۳) دعاوی مربوط به ملک از چه طریقی پیگیری می شوند؟
دعاوی ملکی هم از طریق دادگاه حقوقی و هم از طریق دادگاه کیفری پیگیری قانونی می شود.

مزایای اختیار کردن وکیل ملکی تهران در دعاوی ملکی چیست؟

نخستین مزیت اختیار کردن وکیل ملکی تهران نسبت به دادرسی پرونده مطروحه در دادگاه صالح،تسریع روند دادرسی می باشد، وکیل ملکی از اتلاف وقت شما جلوگیری می کند همچنین از نظر هزینه مقرون به صرفه نیز است.
دومین مزیت اختیار کردن وکیل ملکی تهران اطمینان از علم و آگاهی وی نسبت به قوانین مربوط می باشد زیرا یک وکیل ملکی تهران در این زمینه تخصص دارد باید نسبت به تمام قوانین من جمله آیین دادرسی مدنی، قانون مدنی، قوانین کیفری مربوط، قانون ثبت اسناد و املاک ، آیین نامه و تمامی آرا وحدت رویه،مشورتی و اصراری آگاه باشد تا راه درست را پیش روی شما قرار دهد و به خوبی شما را راهنمایی کند.

چطور از بهترین وکیل ملکی تهران مشاوره بگیریم؟

در تمام شهر های ایران، می توان گرانی و قیمت رو به رشد املاک و مستغلات را مشاهده کرد. اما این افزایش قیمت در شهر های بزرگ بخصوص تهران بیش از سایر شهرهاست.
یکی از دلایل مهم افزایش قیمت املاک و مستغلات، مهاجرت مردم، از شهرهای کوچک تر و روستاها به کلان شهر ها می باشد. با افزایش جمعیت، تقاضا برای مسکن بالا و بالاتر می رود؛ به این ترتیب از خانه های ۲۰ متری گرفته تا زیر زمین ها و اتاق های بالای پشت بام، در معاملات ملکی وجود دارد.
بنابراین بهتر است برای رسیدگی به دعاوی ملکی خود، در شهر تهران، از افراد متخصص مانند وکیل ملکی تهران کمک بگیریم. در ادامه به دعاوی ملکی و وضعیت املاک و مستغلات در تهران می پردازیم.

 

دعاوی ملکی کدامند؟

همانطور که همه دعاوی به دو دسته حقوقی و کیفری تقسیم می شود؛ دعاوی ملکی نیز از این قاعده مستثنی نیست. البته در دعاوی ملکی، موضوعات کیفری، چندان مطرح نیست و بحث های اصلی بر سر دعاوی حقوقی می باشد. به همین دلیل در این مقاله سعی کرده ایم به مهم ترین دعاوی ملکی و رسیدگی به آنها با کمک وکیل ملکی اشاره کنیم.
مهم ترین دعاوی ملکی، عبارت است از:
الزام به تحویل ملک
الزام به تخلیه و استرداد ملک
الزام به تنظیم سند رسمی
الزام به اخذ پایان کار
مطالبه خسارت تاخیر تادیه
مطالبه سرقفلی
نقض مقررات آپارتمان نشینی
اثبات مالکیت
تصرف عدوانی
فسخ معامله
قلع و قمع بنا
فروش ملک مشاع
خلع ید
فک رهن
تعدیل اجاره بها

مواردی که به آن ها اشاره کردیم از جمله مهم ترین دعاوی ملکی است. این گونه پرونده ها در کشور بسیار رایج می باشد اما رسیدگی به آن ها، زمان زیادی از دادگاه ها و افراد شاکی و متشاکی می گیرد.

چرا در تهران، باید وکیل ملکی تهران بگیریم؟

حجم زیاد معاملات و شرایط خاص شهری مثل تهران، باعث شده است تا اختلافات در مورد مسائل ملکی شدت بگیرد و روزانه تعداد زیادی پرونده با این موضوعات تشکیل شود. گاهی جریان رسیدگی به این پرونده ها، تا سالها به دلیل اختلاف بین مالکین و یا مبهم بودن وضعیت مالکیت آن، طول می کشد.
از آن جایی که ارزش ملک در تهران بسیار بالاست، طرفین، در بسیاری از موارد حاضر به مصالحه نبوده و وضعیت پیچیده می شود. بنابراین لازم است تا برای سرعت بخشیدن به روند رسیدگی به پرونده، از وکیل ملکی تهران، کمک گرفت.

وکیل ملکی تهران باید به چه مواردی آشنا باشد؟

وکیل ملکی تهران علاوه بر این که بر شرایط و قوانین کلی املاک مسلط است، با وضعیت زمین ها، املاک و پرونده هایی که معمولا در این شهر مشکل ساز می شود، آشنایی بیشتری دارد. او روند قضایی رسیدگی به پرونده ها را می شناسد و می داند چطور و از کجا کار را آغاز کند.

آیا برای رسیدگی به دعاوی ملکی خود در تهران، حتما باید ساکن تهران باشم؟

برای رسیدگی به پرونده های موکلین عزیز، فاصله جغرافیایی دیگر محدودیت نیست. شما می توانید از راه دور و در شهر خودتان، رسیدگی به پرونده های دعاوی ملکی خود را به وکیل ملکی تهران در موسسه حقوقی راهیان عدالت، واگذار نمایید تا در اسرع وقت و بدون کمترین دغدغه، پرونده ملکی شما را به نتیجه برسانیم.
بهترین وکیل ملکی تهران کیست؟
بهترین وکلای ملکی کسانی هستند که در این زمینه تخصص و تجربه دارند و سالهاست وکالت پرونده های ملکی متنوع بزرگ و کوچک را بر عهده داشته اند.

موسسه حقوقی راهیان عدالت با سالها تجربه در زمینه پرونده های ملکی در شهر های بزرگ و دعاوی مرتبط با آن، آماده خدمت رسانی به همه کسانی است که می خواهند روند قضایی کم دردسری داشته باشند.
برای درخواست وکیل ملکی تهران یا دریافت مشاوره، با شماره تلفن زیر در تماس باشید:
موسسه حقوقی راهیان عدالت ۰۲۱۹۱۰۰۴۸۵۸

در این زمینه نیازمند مشاوره هستید؟

نام و شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند:

  نام شما

  شماره تماس شما

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 09121304085
  • Afshinzima32501@gmail.com
  • فرشته،خیابان خیام،نبش قرنی،، خیابان سپهبد قرنی
  • روش های همکاری با ما
  • قوانین و مقررات
  • پرونده های جنجالی

  گروه وکلای راهیان عدالت آماده ارایه انواع خدمات مشاوره و قبول وکالت در تمامی حوزه ها می باشد. 

  ما با سابقه درخشان در این حوزه فعالیت میکنیم و معتقدیم حق گرفتنیست!

  Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید