اجاره سند برای دادگاه

یکی از اقدامات رایج قانونی اجاره سند برای دادگاه است؛ در واقع سند به عنوان یک ضمانت می‌تواند کاربردهای فراوانی داشته باشد. به همین خاطر گاهی اوقات از آن به منظور اجاره به دادگاه یا به عنوان یک گواهی قانونی استفاده می‌کنند. اما بسیاری از افراد با کاربرد اصلی اجاره سند برای دادگاه آشنایی ندارند.

در واقع آنها در جستجوی دلیل استفاده از سند در دادگاه و حتی نحوه استفاده از آن هستند. شاید کمک گرفتن از یک وکیل برای استفاده از سند به نفع متهم یا مجرم در دادگاه کارگشا باشد؛ اما بهتر است با مبحث قانونی اجاره سند برای دادگاه هم تا حدودی آشنایی پیدا کنید. ما به همین منظور تلاش کرده‌ایم تا توضیحات کاملی در رابطه با مفاد قانونی اجاره سند به دادگاه ارائه کنیم‌.

اجاره سند برای دادگاه چیست؟

سند به عنوان یک مال غیرمنقول ارزش قانونی و مادی بسیار بالایی دارد. در واقع گاهی اوقات دادگاه‌ها برای انجام یک سری از امور و صدور برخی از دستورات نیاز به دریافت یک گواهی یا سند معتبر خواهند داشت‌ مسئله مهم درباره اجاره سند به دادگاه معتبر بودن آن از لحاظ قانونی و همچنین ارزش مادی آن است. بنابراین نمی‌توان از هر سندی به عنوان یک گواهی معتبر در دادگاه‌ها استفاده کرد.

اجاره سند برای دادگاه چیست؟

سندی که استفاده می‌کنید باید کاملاً با شرایط اجاره سند به دادگاه همخوانی داشته باشد. اغلب اوقات متهمین یا مجرمینی که در شرایط انفعال یا تعلیق قرار دارند؛ سعی می‌کنند از سند به عنوان یک ضمانت یا مدرک قانونی برای مرخصی گرفتن از زندان یا بازداشتگاه استفاده کنند.

البته همانطور که توضیح دادیم؛ حتی تحت چنین شرایطی هم سندی که متهمین یا محکومین قصد استفاده از آن را دارند؛ باید شرایط ویژه‌ای داشته باشد. البته اغلب در جلسات قانونی دادگاه یا مراجع قضایی نوع ضمانت مورد نیاز با توجه به جرم صورت گرفته مشخص خواهد شد. همچنین معمولاً استفاده از اسناد با توجه به جنبه قانونی این کار بسیار حساسیت برانگیز خواهد بود.

به دلیل اینکه بسیاری از افراد شرایط یا دارایی کافی برای ارائه سند به دادگاه را ندارند؛ در سال‌های اخیر شرایط اجاره سند فراهم شده است. در واقع بسیاری از افراد نیازمند سند قانونی آن را از مالک این سندها در ازای مبلغ مشخصی اجاره می‌کنند. بنابراین شما می‌توانید در صورت عدم دسترسی به سند وثیقه، از یک وکیل آگاه به مسئله اجاره سند در موسسه راهیان عدالت کمک بگیرید.

شرایط اجاره سند برای دادگاه

سندی که تصمیم به استفاده از آن به عنوان ضمانت یا گواهی در دادگاه را دارید؛ باید حتماً یک سری از شرایط خاص را دارا باشد. همانطور که احتمالاً در جریان هستید؛ مهمترین ویژگی یک سند برای ارائه به عنوان ضمانت در دادگاه ارزش مادی آن است.

شرایط اجاره سند برای دادگاه

در واقع سند باید از لحاظ مادی با جرم صورت گرفته هماهنگی داشته باشد. در غیر این صورت مراجع قضایی سند را به عنوان یک مدرک معتبر نخواهند پذیرفت. همچنین از طرف دیگر برخی از افراد تلاش می‌کنند که از سندهای اجاره‌ای در دلدگا سو استفاده کنند؛ اما چنین امکانی حتی در صورت آشنایی آن‌ها با راه‌های میانبر و تخلفات معمول هم وجود نخواهد داشت.

در واقع دادگاه به شدت نسبت به مسئله دریافت سند ضمانت حساس است. در اینجا شرایطی کلی اجاره سند برای دادگاه را شرح داده‌ایم:

 • رضایت مالک سند از ارائه آن به عنوان گواهی دادگاه
  • برابری ارزش سند با مبلغ مورد نظر دادگاه
  • طی مراحل قانونی
 • اجاره سند برای دادگاه در تهران

 • یکی از ریسک پذیرترین کارهایی که یک نفر ممکن است انجام بدهد؛ اجاره دادن سند شخصی به عنوان گواهی دادگاه به سایر افراد خواهد بود. اما در حال حاضر اجاره سند برای دادگاه در تهران یک امر کاملاً عادی به نظر می‌آید و حتی بسیاری از افراد به صورت قانونی این کار را انجام می‌دهند.
 • اجاره سند برای دادگاه در تهران

اما در اینجا نکته مهم این است که شما باید حتماً نسبت به وکیلی که انتخاب می‌کنید اطمینان داشته باشید و با یک کارشناس حقوقی در این زمینه مشورت کنید. همچنین بهتر است که با شرکت در جلسات مشاوره آنلاین یا تلفنی مجموعه راهیان عدالت نسبت به مطالعه این موارد غافل نمانید‌.

اجاره سند برای دادگاه فوری

همانطور که توضیح دادیم؛ برای اجاره فوری سند در تهران و سایر مناطق باید از مراجع قانونی ارائه سند دادگاه مشورت بگیرید و حتی در این زمینه مشاور دادگاه هم شما راهنمایی خواهد کرد. همچنین توجه داشته باشید که گاهی اوقات امکان دریافت سند فوری به دلیل شرایط خاص یک نفر وجود نخواهد داشت.

بنابراین این افراد ممکن است هرگز امکان خروج از زندان را نداشته باشند. به همین خاطر اجاره سند به صورت فوری می‌تواند گره از کار بسیاری از افراد باز کند. بنابراین شرایط اجاره سند فوری برای دادگاه سال‌ها است که به همین منظور آزاد شده است.

در این زمینه نیازمند مشاوره هستید؟

نام و شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند:

  نام شما

  شماره تماس شما

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 09121304085
  • Afshinzima32501@gmail.com
  • فرشته،خیابان خیام،نبش قرنی،، خیابان سپهبد قرنی
  • روش های همکاری با ما
  • قوانین و مقررات
  • پرونده های جنجالی

  گروه وکلای راهیان عدالت آماده ارایه انواع خدمات مشاوره و قبول وکالت در تمامی حوزه ها می باشد. 

  ما با سابقه درخشان در این حوزه فعالیت میکنیم و معتقدیم حق گرفتنیست!

  مشاوره سریع حقوقی و وام