اعاده دادرسی

اعاده دادرسی

در این زمینه نیازمند مشاوره هستید؟

نام و شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند:

نام شما

شماره تماس شما

با ما ، از آنچه که فکر میکنید به شما نزدیکتر است

اعاده دادرسی

برخی اوقات ممکن است که به هر دلیلی رأیی که در دادگاه برای پرونده شما صادر شده باشد واقعا رأی عادلانه‌ای نباشد به همین خاطر شما با تلاش و پیگیری خود و یا وکیل مورد نظر می‌توانید از دادگاه بخواهید که در مورد رأی خود که البته کاملاً قطعی می باشد تجدید نظر فرماید؛ که به این کار اعاده دادرسی گفته می شود.

شما به راحتی می توانید به واسطه‌ی اعاده دادرسی از دادگاه بخواهید که در شرایط خاص کاملا عادلانه حکم را به مرحله اجرا بگذارد و در این روش به هیچ عنوان نباید هیچ خبط و خطایی وجود داشته باشد، شما به هر وکیلی که مراجعه فرمایید که البته با تجربه و متخصص باشد؛ به خوبی می تواند بنابر وجود تبصره و ماده‌های خاص قانونی به راحتی طرح مورد نظر را برای اعاده دادرسی در دادگاه عنوان نماید.

اگر به دنبال وکیل حقوقی یا وکیل کیفری هستید می توانید با مشاوران ما در تماس باشید .

۰۹۱۲۱۳۰۴۰۸۵

اعاده دادرسی

لزوم وجود مدارک واضح و محکم

یعنی این‌که هیچ‌گونه دعوایی در این بین وجود نداشته باشد اما در شرایط دیگر این‌گونه نمی باشد البته باید این نکته را نیز در نظر داشته باشید که در هر شرایطی نمی‌توان اعاده دادرسی داشت چراکه قاضی در دادگاه با توجه به تمام مدارک و مستنداتی که وجود دارد رأی قطعی را صادر می کند و در شرایطی که بخواهد از رأی قطعی خود برگردد، بدون شک این مسئله به نفع قانون و دادگاه نمی باشد و به همین دلیل شما باید با تمام مدارک محکم و قوی خود از دادگاه اعاده دادرسی را بخواهید.

این نکته را به خاطر بسپارید که شما در هر شرایطی نمی توانید درخواست اعاده دادرسی داشته باشید بلکه اگر در این زمینه تحقیقی داشته باشید و همچنین به وکیل خود مراجعه فرمایید؛ به شما این مسئله را متذکر خواهد شد که تنها در یک مهلت بیست روزه شما می‌توانید درخواست اعاده دادرسی داشته باشید در غیر این‌صورت و بعد از گذشت بیست روز دیگر این درخواست اجرا نخواهد شد پس این نکته را لطفاً از یاد نبرید و به آن توجه کنید.

اهمیت مشورت با وکیل

خاطر نشان می کنم که همیشه درخواست اعاده دادرسی مورد قبول دادگاه قرار نمی گیرد، بدین جهت همان‌طور که قبلاً بدان اشاره شد باید از از مدارک و اظهارات کاملاً محکم و هم‌چنین موجه برای درخواست اعاده دادرسی استفاده کنید.

چرا که در غیر این صورت شانسی برای قبول درخواست اعاده دادرسی شما وجود نخواهد داشت چرا که حکم قطعی که دادگاه صادر کرده است بدون شک با توجه به اظهارات و مدارکی بوده است که قطعیت تمام داشته و برگشت از حکم قطعی نمی‌توان به آن سادگی که شما فکر می کنید باشد پس چنانچه قصد درخواست اعاده دادرسی دارید بهتر است در ابتدا در مورد مدارک خود هیچ تردیدی نداشته باشید تا اینگونه بتوانید این درخواست را به مرحله اجرا برسانید.

شما به راحتی می توانید با داشتن یک وکیل با تجربه و ماهر به شانس برنده شدن خود در اعاده دادرسی فکر کنید چرا که این اعاده کار سختی است و قبول آن توسط دادگاه در بسیاری از شرایط انجام نمی پذیرد، ولی اگر به یک وکیل پایه یک که آشنا به تمام پیچ‌وخم های انواع پرونده های قضایی می باشد مراجعه فرمایید بدون شک با نتیجه‌ی بهتری روبه‌رو خواهید شد؛ چرا که حتی تنظیم نوع درخواست اعاده دادرسی نیز خود باید به نحو خاصی تنظیم گردد تا مورد توجه دادگاه قرار به شکلی ویژه قرار گیرد و به همین دلیل است که وجود یک وکیل از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

اعاده دادرسی

چنان‌چه شما بعد از صدور حکم توسط دادگاه محترم با تحقیقات کامل و همچنین مدارک کاملا مستند بتوانید ادعای خود اثبات نمایید که برخی از مدارکی که به دادگاه ارائه شده است تقلبی و جعلی بوده است بدین ترتیب حکمی که صادر شده است بر پایه عدالت استوار نبوده و در این شرایط بهتر است اعاده دادرسی صورت پذیرد؛ البته اثبات جعلی بودن مدارک باید کاملاً درست شفاف و واضح باشد تا بتوانند نظر دادگاه را به خود جلب نماید.

اعاده دادرسی آسان نیست

باز هم به این مسئله تأکید می‌کنم که شما باید قبل از هر کاری با یک وکیل وارد در این مسائل مشورت نمایید تا بتوانید قدم های محکم تر را برای اعاده دادرسی خود بردارید؛ چراکه با وکلا در حوزه تخصصی خود بسیاری از این موارد را حل و فصل کرده‌اند و با دنیایی از تجربه می‌توانند شما را به نتیجه مورد نظر برسانند.

این نکته را در نظر داشته باشید که اعاده دادرسی یکی از جمله روش‌های بسیار استثنایی و همچنین بسیار خاص می باشد که فقط در شرایط بازهم استثنایی و بسیار حساس عملی می شود و در مورد هم مسئله و رأی نمی توان از اعاده دادرسی استفاده نمود.

شما می توانید درخواست اعاده دادرسی خود را در مورد امور کیفری یا امور مدنی و حتی دیوان عدالت اداری و قوه قضاییه  و در برخی شرایط دادگاه ویژه روحانیت انتظار بازیابی و بررسی داشته باشید؛ که اگر با یک وکیل در مورد این مسئله مشورت نمایید صدالبته تمامی موارد را با جزئیات کامل برای شما توضیح می‌دهد.

 

 

 

مشاوره حقوقی

  • 09121304085
  • Afshinzima32501@gmail.com
  • فرشته،خیابان خیام،نبش قرنی،، خیابان سپهبد قرنی
  • روش های همکاری با ما
  • قوانین و مقررات
  • پرونده های جنجالی

گروه وکلای راهیان عدالت آماده ارایه انواع خدمات مشاوره و قبول وکالت در تمامی حوزه ها می باشد. 

ما با سابقه درخشان در این حوزه فعالیت میکنیم و معتقدیم حق گرفتنیست!

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید