وکیل پایه یک دادگستری

وکیل پایه یک دادگستری

در این زمینه نیازمند مشاوره هستید؟

نام و شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند:

نام شما

شماره تماس شما

با ما ، از آنچه که فکر میکنید به شما نزدیکتر است

وکیل پایه یک دادگستری

برای بسیاری از افراد ممکن است مسائل و مشکلات حقوقی اتفاق افتد که در این زمینه بدون فوت وقت باید از کمک یک وکیل پایه یک دادگستری بهره بگیرند. در ادامه مطلب به وکیل پایه یک دادگستری می پردازیم.

وکالت

وکالت قراردادی است که همانند دیگر قراردادها ، تحت شرایط اساسی برای صحت معاملات و قراردادها قابل اعمال و اجرا است. از جمله این شرایط می توان به موارد زیر اشاره کرد:

قصد و رضا دو طرف برای ایجاد معامله

داشتن اهلیت لازم برای انعقاد عقد و از جمله عقل و بلوغ

معین و مشروع بودن موضوع مورد معامله

زمانی که موکل به وکیل خویش وکالت می دهد، وکیل را در مواردی خاص نایب خود قرار می دهد. در نتیجه تنها اعمالی قابلیت وکالت دادن دارند که نیابت پذیر باشند.

وکالت می تواند در تمام امور صورت گیرد بدین ترتیب علاوه بر دعاوی در دادگستری ، در سایر امور حقوقی نیز می توان نیابت و وکالت را به شخص وکیل سپرد.

مانند وکالت دادن در خرید و فروش ، وکالت در انعقاد عقد اجاره ، وکالت در انعقاد عقد ازدواج و … . لازم به ذکر است که وکیل پایه یک دادگستری تنها در حوزه ای که امور به وی محول شده است ، اجازه ی اِعمال دارد.

این بدان معناست که موکل باید محدوده ی اختیارات وکیل را مشخص کند. بدین ترتیب در صورتی که در مسئله ای به وکیل پایه یک دادگستری صریحاً اذنی داده نشده باشد نمی تواند اقدامی انجام دهد.

ممکن است مواردی وجود داشته باشد که ظاهرا خارج از محدوده ی اذن باشد ، اما طبق عرف حدود اذن تلقی شوند ، که در این صورت در حکم اذن صریح هستند. به همین دلیل این موارد باید به طور کامل برای موکلین توضیح داده شود تا بدین ترتیب در حقوق موکلین تضییع نشود

به طور معمول زمانی که یک وکیل موفق به کسب مجوز وکالت می شود ، می‌تواند در تمامی موضوعات و امور حقوقی ، از جمله امور کیفری ، معاملات ، چک ، ارث ، وصیت ، خانواده و … وکالت کند.

وکیل پایه یک دادگستری

وکیل پایه یک و پایه دو

وکلای پایه یک و پایه دو دادگستری هردو این اجازه را دارند که در زمینه انجام وکالت در امور حقوقی فعالیت نمایند ولی در  بعضی امور با یک دیگر تفاوت دارند.

وکیل پایه یک دادگستری این اجازه را دارد که بدون هیچ محدودیتی در تمامی محاکم حقوقی یا کیفری کل کشور فعالیت حقوقی کنند. اما وکیل پایه دو فقط حق شرکت در آن دسته محاکم کیفری را دارد که به جرایم تعزیری حبس کم تر از ۱۰ سال ، شلاق و جزای نقدی و هم چنین در محاکم حقوقی پرونده های مالی کم تر از پنجاه میلیون تومان و خواسته های غیر مالی به جز اصل نکاح و طلاق و اثبات نسب و نفی نسب ، را دارد.

آن دسته از وکلایی که از کانون وکلای دادگستری پروانه اخذ می‌کنند بدواً به ‌صورت دو سال کار آموزی دوره را طی می‌ کنند و می ‌توانند زیر نظر وکیل سرپرست نسبت به دفاع از حقوق موکل اقدام کنند و پس از طی دو سال و هم چنین تأیید صلاحیت علمی و گزینش ‌های مربوطه موفق به اخذ پروانه وکالت پایه یک شوند.

برای عموم افرادی که به دنبال یک وکیل مناسب می گردند ، قرار گرفتن اصطلاح پایه یک پس از نام یک وکیل نوعی اطمینان خاطر است. با این حال اگرچه درست است که اخذ پروانه پایه یک به نوعی اعتبار و پشتوانه سوابق کاری وکلا به حساب می آید اما گاهی تجربه یک وکیل مجرب با ارزش تر از داشتن مدرک پایه یک می باشد و نمی توان با قطعیت گفت وکیل پایه یک دادگستری بهتر از وکیل پایه دو می باشد.

 

در واقع تفاوت اصلی وکیل پایه یک و پایه دو دادگستری در محدوده اختیارت آن هاست . بنابراین درصورتی که وکیل انتخابی شما وکیل پایه دو باشد باید حتما بایستی بررسی کنید که وکیل فوق قابلیت و اجازه انجام پرونده حقوقی یا کیفری شما را دارد یا خیر.

وکیل پایه یک دادگستری

انتخاب وکیل پایه یک دادگستری

وکیل کسی است که از طرف شخص دیگری ، اعم از حقوقی یا حقیقی به موجب عقد وکالت برای انجام کاری مأمور می‌ شود. وکالت یک عقد جایز است که در چار چوب مقررات قانون مدنی منعقد می ‌شود و طرفین آن وکیل و موکل نامیده می‌ شوند.

وکیل پایه یک دادگستری شخصی است که پس از طی دوره تحصیلات دانشگاهی در مقطع لیسانس و یا بالاتر در رشته حقوق یا فقه و مبانی حقوق اسلامی یا همتراز آن در حوزه علمیه ، در آزمون کانون وکلای دادگستری که هر سال یک بار برگزار می‌ شود ، در رقابتی سنگین و نفس‌ گیر موفق به کسب معدل و ترازی شده باشد که بتواند در بین رقبای پر شماری که دارد به عنوان کارآموز وکالت پذیرفته شود.

پس از پذیرش در آزمون مذکور و انجام استعلامات مورد نیاز اعم از عدم اعتیاد به مواد مخدر و مشروبات الکلی که آزمایشات مربوطه توسط پزشکی قانونی انجام می گیرد و نیز ارائه گواهی عدم سوء پیشینه کیفری و هم چنین استعلام از مراجع و نهادهای امنیتی و غیره، شخص پذیرفته شده مفتخر به کسب عنوان کارآموز وکالت می شود.

وکیل پایه یک دادگستری این اجازه را دارد که بدون هیچ محدودیتی در تمامی محاکم حقوقی یا کیفری کل کشور فعالیت حقوقی کنند. شما می توانید برای انتخاب یک وکیل پایه یک دادگستری از موسسه راهیان عدالت کمک بگیرید.

این موسسه با قبول وکالت در حوزه وکیل دیوان عدالت اداری ، قبول وکالت در حوزه وکیل قاچاق کالا و ارز و قبول وکالت در حوزه مفاسد اقتصادی می تواند به شما کمک کند.

این موسسه قبل از قبول وکالت به شما مشاوره رایگان می دهد و شما می توانید از طریق فضای مجازی با این موسسه در ارتباط باشید.

 

مشاوره حقوقی

  • 09121304085
  • Afshinzima32501@gmail.com
  • فرشته،خیابان خیام،نبش قرنی،، خیابان سپهبد قرنی
  • روش های همکاری با ما
  • قوانین و مقررات
  • پرونده های جنجالی

گروه وکلای راهیان عدالت آماده ارایه انواع خدمات مشاوره و قبول وکالت در تمامی حوزه ها می باشد. 

ما با سابقه درخشان در این حوزه فعالیت میکنیم و معتقدیم حق گرفتنیست!

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید